Odbojkaši na korak od polufinala!

Izvor: Blic sport - Nacionalni sport - Petak 11.05.2012 - 15:52

Odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je u Sofiji selekciju Slovenije sa 3:1 (22:25, 25:18, 27:25, 25:15) u 3. kolu kvalifikacionog turnira za odlazak na OI u Londonu. Ukoliko Bugarska savlada Španiju u Grupi A, Srbija će proći u polufinale.

Uprkos dobrom startu meča i nekoliko rezultatskih prednosti do kojih su dolazili, Kovačević i drugovi dozvolili su Slovencima da odličnim blokom pre svega preokrenu na 17:16 i u finišu seta samo povećavaju vođstvo.

Posle 25:22 za protivnika, selektor Igor Kolaković zatražio je od igrača da poboljšaju igru na prijemu, i uz bolji servis, "orlovi" su tokom čitavog drugog seta čuvali prednost od, uglavnom tri poena.

Odličnim smečom, srpski odbojkaši povisili su u finišu na čak 23:18 i Slovencima više nije bilo spasa.

U trećem setu viđena su dva lica Srbije a na sreću, sve se završilo poput naslova holivudskog hita "Od sumraka do svitanja".

Slovenci su igrali odlično i u većem delu seta su vodili sa po četiri, pet poena razlike. Potpuno neočekivano, srpski odbojkaši "oživeli" su na 20:15 i preokrenuli za nekoliko minuta rezultat u svoju korist.

Prva set lopta nije iskorišćena, ali je on dobijen posle servisa Stankovića i bloka Bojana Janića.

Četvrti set bio je konačno prava slika realnih mogućnosti Kolakovićevih momaka koji su u dahu deklasirali protivnika i najavili pohod na finale.

Ono će biti realnost ukoliko domaćin turnira Bugarska savlada kasnije Španiju.