OI: Marko Jevtović izgubio u prvom kolu

Izvor: Mozzartsport - Nacionalni sport - Subota 28.07.2012 - 20:21

Srpski stonoteniser poražen od Belgijanca Seva

Stonoteniser Srbije Marko Jevtović nije danas uspeo da se plasira u drugo kolo olimpijskog turnira u Londonu, pošto je izgubio od Belgijanca Žana Mišela Seva sa 1:4 (3:11, 11:8, 7:11, 6:11, 8:11). Belgijanac je odlično počeo meč, brzo poveo sa 4:0 i 5:1 i lako do bio prvi set sa 11:3. U drugom setu Jevtović je promenio taktiku i uspeo da dodje do 11:8 i izjednači rezultat na 1:1.

U nastavku meča Sev je bio ubedljiviji i dobio naredna dva seta. U petom setu Jevtović je dobro počeo, ali je Sev preokrenuo rezultat na 7:5 i zatim okončao meč. Srbija ima još jednog predstavnika u stonom tenisu Aleksandra Karakaševića, koji je nosilac na olimpijskom turniru i zato je u prvom kolu bilo slobodan