Šekarić šesta u Londonu

Izvor: Tanjug - Nacionalni sport - Ponedeljak 23.04.2012 - 09:00

Reprezentativka Srbije u streljaštvu Jasna Šekarić zauzela je visoko šesto mesto u gađanju malokalibarskim pištoljem 30 plus 30 metaka na Svetskom kupu u Londonu sa 786,8 (586) krugova.

U konkurenciji 67 takmičarki na predolimpijskom turniru druga srpska predstavnica Bobana Veličković plasirala se na 37. mesto sa 572 kruga (precizno 292, brza paljba 280), dok je Zorana Arunović zauzela 42. mesto sa 570 krugova (287 i 283).

"Šekarićevoj sve čestitke za odličan rezultat osnovnog dela. Gađala je veoma sigurno i očekivali smo dobar i finalni rezultat. Međutim, sedmica je sve pokvarila, a na kraju nije imala ni sreće . U poslednjoj seriji imala je sve 'tanke' centre i propstila je šansu da osvoji medalju", izjavio je vršilac dužnosti selektora nacionalne reprezentacije Goran Maksimović.

Finale je vredelo 583 kruga, ali se još pre početka znalo ko će osvojiti zlato. Korejka Jang Mi Kim imala je osnovni rezultat od 592 kruga (294 i 298), što je samo dva kruga manje od svetskog rekorda i u startu je imala četiri kruga više od prve pratilje, Čehinje Lenke Maruskove.

Takmičarka iz Koreje gađala je finale veoma sigurno (204,9) i sa 796,9 krugova i novim svetskim rekordom finala ubedljivo pobedila. Na drugo mesto probila se Selin Gobervil (Francuska) sa 791,2 (586) krugova zahvaljujući odličnim 205,2 krugova u finalu. Treća je bila Maruskova sa 790,4 (588) krugova.

Petog dana Svetskog kupa, 23. aprila, na programu su eliminacije MK puškom 60 metaka ležeći za muškarce i gađaće Nemanja Mirosavljev i Stevan Pletikosić. Kvalifikacije i finale su 24. aprila.