Zvezda završava 2012. bez greške

Izvor: B92 - Nacionalni sport - Sreda 26.12.2012 - 22:16

Vaterpolisti Crvene zvezde i Vojvodine zabeležili su pobede u prvim mečevima 9. kola vaterpolo šampionata Srbije.

Zvezda je savladala Banjicu u gostima sa 11:5 i tako sa svih osam pobeda okončala prvi deo sezone. Vojvodina je takođe u gostima slavila protiv Dunava sa 9:2.

Upravo nakon ovih mečeva poznati su i parovi polufinala Kupa Srbije koje će se igrati 12. januara na bazenu Partizana. Sastaće se Crvena zvezda – Vojvodina i Partizan – Radnički.

Zvezda je do osme pobede u isto toliko mečeva stigla sjajnom igrom u prvom poluvremenu koje je dobila sa 6:0. Ranđelović i Avbramović su postigli po tri gola, a za domaćina su po dva postigli Manojlović i Gogov.

Slična situacija je viđena i na drugoj utakmici dana gde je Vojvodina posle dve četvrtine imala 4:0. Miličić i Vasić postigli su po dva gola za Novosađane, a strelci za Dunav bili su Lekić i Katić.