ABA: Cedevita pobedila Igokeu, Partizan prvi

Izvor: Mondo - Sport - Utorak 06.11.2012 - 09:57

"Čudo iz Laktaša" okončano na gostovanju Cedeviti - 76:78. Crno-beli preuzeli prvo mesto na tabeli. MZT iznenadio Olimpiju u Ljubljani - 64:60.

ilustracija

Košarkaši Igokee izdržali su šest kola bez poraza, ali su u sedmom pali. Prizemljio ih je Brejsi Rajt, trojkom u poslednjem napadu, iako su Aleksandrovčani pola minuta pre kraja imali tri poena prednosti.

Cedevita - Igokea 78:76 (19:14, 23:21, 17:26, 19:15)

Posle polaganja Klifa Hemondsa za "plus tri", pred poslednjih 20 sekundi "viđena" je penal završnica. Ipak, koncentraciju gostiju poremetio je Korsli Edvards, promašivši dva slobodna bacanja 16 sekundi pre kraja.

Potom je lopta došla do Brejsi Rajta, koji je smireno skočio ispred Milana Dozeta i preko ruke pogodio trojku. Igokea u poslednjem napadu nije uspela da pokušajem Siniše Štembergera iz okreta nadomesti zaostatak.

Porazom ekipe iz Laktaša prvo mesto na tabeli ABA lige pripalo je Partizanu mt:s, koji ima isti odnos pobeda i poraza, ali i bolju koš razliku.

Kao i u prethodnim duelima, Aleksandrovčani su furioznim početkom drugog poluvremena stekli prednost i čuvali je sve do uzbudljivog kraja meča.

Sjajnom igrom Krisa Hemondsa gosti su se razgoropadili, zaigrali prema zamisli svog trenera i zaostatak od 13 poena sa poluvremena već krajem treće deonice pretvorili u podnošljivih "minus jedan".

Ubrzo su i poveli, još jednom pogotkom Hemondsa i u 32. minutu stekli prednost 66:59.

Izabranici Bože Maljkovića ipak nisu sebi dozvolili da na svom terenu zabeleže i drugi uzastopni poraz, pa su postepeno smanjivali prednost i u opisanoj završnici teškom mukom naneli Aleksandrovčanima prvi poraz ove sezone

Najraspoloženiji igrač u pobedničkoj ekipi bio je Predrag Šuput, postigao je 17 poena uz pet skokova. Goste je predvodio Korsli Edvards, sa 18 poena i sedam skokova.

Uzbudljivo je bilo i u Ljubljani, gde je MZT Skoplje pobedio Olimpiju 64:60. Ispostavilo se da je pobednika odlučila sjajna igra gostiju u prvom poluvremenu, u kome su stekli prednost od 11 poena pred nastavak.

Iako je na isteku 39. minuta rezultat bio izjednačen (57:57), bek Skoplja Kejd Dejvis "vezao" je pet poena i doneo prednost svoj timu, koja je i odlučila pobednika.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Todor Gečevski sa 15 postignutih poena (ali i uz pet izgubljenih lopti). Među "zmajčekima" najbolji je bio Dilan Pejdž - postigao je 17 poena (šut za tri 4 od 10).

Budućnost - Cibona 60:64

TABELA: Partizan mt:s 6-1, Igokea 6-1, Cedevita 5-2, Cibona 4-3, Crvena zvezda DIVA 3-4, Budućnost VOLI 3-4, Radnički 3-4, Union Olimpija 3-4, Široki 3-4, Krka 3-4, Split 3-4, MZT Skoplje 3-4, Zadar 2-5, Solnok 2-5