PREMIJER: A, da Liverpul igra samo u gostima?

Izvor: Mondo - Sport - Ponedeljak 05.11.2012 - 09:20

Liverpul nije uspeo da pobedi ni Njukasl na "Enfildu" pa tako i dalje ima samo tri pobede kod kuće u 2012. godini - 1:1.

ilustracija

U nameri da posle više od dve decenije osvoje titulu prvaka Engleske, što su bili 17 puta u istoriji, fudbaleri Liverpula mogli bi da porazgovaraju sa čelnicima kluba i razmisle o tome da igraju samo na gostovanjima.

Kod kuće, na slavnom Enfildu - ne ide, pa ne ide. Pre nego što istrčite na teren Liverpulovog stadiona, čeka vas "zastrašujuća" parola: "This is Anfield", ali izgleda da se toga više niko ne plaši.

Posle utakmice 10. kola Premijer lige, ostaće do daljeg da su "redsi" u 2012. godini pobedili samo u tri meča na "Enfildu": Liverpul - Njukasl 1:1 (0:1).

Ove sezone u ligi, tim Brendana Rodžersa nadigrao je samo Reding kao domaćin (1:0), a protiv Njukasla se izvukao veštom minijaturom Luisa Suareza u 67. minutu, što je kontroverznom Urugvajcu bio peti uzastopni gol u mečevima za bodove.

Ovaj pogodak veštog driblera doneo je samo bod, pa tako Liverpul sada ima 11 od mogućih 30 od starta sezone!

"Svrake" su, igrajući tvrdo i otvoreno na velikom jubileju kapitena domaćih, legendarnog Stivena Džerarda (postao tek deseti igrač sa 600 utakmica za klub), povele u finišu prvog poluvremena i to prelepim golom Francuza Joana Kabaja. On je iskosa, iz okreta, uhvatio volej i "probušio" Breda Džonsa - 0:1!

Da neće biti vesele pesme Kopa moglo je da se nasluti već tada jer je Liverpul dobio samo jednu od poslednjih 28 utakmica Premijer lige u kojima je prvi primio gol. Zanimljivo, Kabaj je postao prvi strelac za Njukasl na "Enfildu" još od 2004. godine, kada je u crno-belom dresu mrežu tresao Patrik Klajvert.

Liverpul je u drugom poluvremenu nadigrao ekipu Alana Pardjua i posle Suarezovog pogotka, koji je došao posle "bunar" pasa Hozea Enrikea, duela sa Fabijom Koloćinijem i driblingom pored Tima Krula, domaći su imali dve sjajne šanse iz kontre da konačno pobede!

Ali, prvo je Džondžo Šelvi bio trapav u izglednoj šansi za gol, a potom je Rahim Sterling bio izblokiran u izglednoj situaciji za gol.

Ko zna iz kog razloga, Argentinac Koloćini sa kapitenskom trakom u Njukaslu, u 84. minutu nasrnuo je đonom na Suareza i dobio direktan crveni karton, a ovaj start mogao je da izazove teške povrede kod golgetera Liverpula da je Koloćini bio malo "precizniji" u nameri da šutne rivala.

U preostalih desetak minuta, domaćin nije iskoristio igrača više, pa je i drugi meč odigran ove nedelje u Engleskoj završen - 1:1.
ilustracija

A, prvi... U Londonu su igrali Kvins Park Rendžers i Reding, bilo je 1:1, pa su tako i jedni i drugi ostali bez pobede u prvenstvu posle deset utakmica (!?).

Rendžersi imaju skor 0-4-6, dok su gosti sa "Majevskog" nešto uspešniji 0-5-4 i imaju jednu zaostalu utakmicu protiv Sanderlenda u gostima. Pred svega 16.797 gledalaca, spas domaćima doneo je veteran Đibril Sise, koji je prekinuo dugi golgeterski post.

Nakon što je prošle zime došao u KPR i dao šest golova na prvih osam utakmica, naređao je devet bez pogotka sve do ovog popodneva. Tako su i jedni i drugi upisali deseto kolo bez osvojena tri boda, a samo su tri ekipe u istoriji Premijer lige ovako počele sezonu i na kraju izborile opstanak.

Prvo je to uradio Everton (1994-95), potom Blekburn (1996-97) i na kraju Derbi Kaunti (2000-01).

Reding je poveo u 16. minutu, a strelac je bio Kaspers Gorks. On je tako postao tek drugi Letonac koji je pogodio mrežu u Premijer ligi, posle čuvenog Marijansa Paharsa, čoveka koji je od 1999. do 2004. godine postigao 42 gola za Sautempton.