ABA: Trijumf Cedevite u Ljubljani

Izvor: Mondo - Sport - Utorak 23.10.2012 - 11:34

U poslednjem meču petog kola ABA lige Zagrebčani zabeležili pobedu na gostovanju Olimpiji (75:71).

ilustracija

Poslednji duel 5. kola ABA Lige opravdao je epitet derbija. Cedevita i Olimpija vodile su neizvesnu borbu svih 40 minuta, a pobedu je u dvorani Stožice odnela ekipa Božidara Maljkovića - 75:71 (22:17, 16:18, 16:18, 21:18).

Utakmica je odlučena u poslednjem minutu, kada su gosti preciznim šutevima sa linije slobodnih bacanja stigli do pobede.

U finišu meča Brejsi Rajt je sa penala povećao vođstvo gostiju na 73:68, kada je Jaka Blažić trojkom vratio nadu domaćeg tima u eventualni preokret (71:73). Ipak, Predrag Šuput je bio precizan sa linije slobodnih bacanja posle faula Dominika Votersa čime je obezbedio konačan trijumf ekipe iz Zagreba.

Kod pobedničkog tima istakli su se Miro Bilan sa 20 poena, Rajt je upisao 15, a Mikael Želabal 14 pogodaka.

Kod domaćina najbolji su bili Dilan Pedž sa 15 i Aron Bejns sa 14 poena i šest skokova.

Cedeviti je trijumf u Ljubljani bio četvrti ove sezone, dok je Olimpija upisala drugi poraz.

Budućnost - Partizan mt:s 62:81

TABELA: Igokea 5-0, Partizan mt:s 4-1, Cedevita 4-1, Olimpija 3-2, Krka 3-2, Split 3-2, Budućnost 2-3, Radnički 2-3, MZT Skoplje 2-3, Cibona 2-3, Široki 2-3, Zadar 1-4, Crvena zvezda 1-4, Solnok 1-4.