Dve medalje za Vranjance

Izvor: OK RADIO - Sport - Subota 22.09.2012 - 10:26

Kadeti SK Vranje osvojili su prvo mesto na državnom prvenstvu održanom u Ćupriji, a povodom 125 godina streljačkog sporta u Srbiji.

Sa treninga vranjskih strelaca
Mladi Vranjanci su prvo mesto osvojili pogodivši 769 krugova.

Drugoplasirana ekipa bila je Mladost iz Inđije, dok je Kolubara iz Lazarevca osvojila treće mesto.

U pojedinačnoj konkurenciji strelci iz Vranja osvojili su dve medalje.

U gađanju malokalibarskom puškom u disciplini 30 metaka ležeći, u konkurenciji 33 takmičara, Nikola Ristić je sa 269 krugova osvojio zlatnu medalju.

Treće mesto osvojio je Vranjanac Đorđe Stošić koji je pogodio 263 kruga.

- Ostvarili smo veliki uspeh i na pravi način reprezentovali klub i Grad. Uspeh je utoliko veći što je na prvenstvu je učestvovalo 63 strelaca iz 19 klubova.

U muškoj konkurenciji, naša ekipa postigla najveći uspeh, dok je kod kadetkinja najbolja bila ekipa Jedinstva iz Stare Pazove – s ponosom ističe Bogdan Mitrev, trener vranjskih strelaca.