Grupa F: Bajern brojao do šest

Izvor: B92 - Sport - Četvrtak 08.11.2012 - 09:23

Domaćini su zabeležili ubedljive pobede u utakmicama četvrtog kola Lige šampiona u okviru grupe F.

bajern

Bajern je sa čak 6:1 deklasirao Lil, a već posle samo 33 minuta igre bilo je 5:0, pa je francuski klub u narednih sat vremena utakmice uspeo da izbegne potpunu rezultatsku katastrofu.

Bajern je postavio novi rekord pošto je vođstvo od 5:0 na poluvremenu najveće od osnivanja Lige šampiona, a čak 14 puta u prošlosti rezultat na poluvremenu je bio 4:0.

Bajern je poveo već u petom minutu preko Švajnštajgera. A Peruanac Klaudio Pizaro je najavio svoje golgetersko veče u 18. minutu kada je postigao prvi gol kojim je duplirao prednost Bavaraca. Gol Pizara bio je 500. za Bajern u Kupu evropskim šampiona odnosno Ligi šampiona.

Pet minuta kasnije je bilo 3:0 posle autogola Balmona, a u narednih deset minuta Pizaro je postigao još dva gola, prvi u 28. minutu, drugi pet minuta kasnije. Kod oba gola asistent je bio fenomenalni Filip Lam.

Do kraja poluvremena nije bilo više golova, a gosti iz Francuske su u 57. minutu uspeli da postignu počasni gol. Bivši fudbaler Čelsija Salomon Kalu je dugao držao loptu u svom posedu i onda snažni udarcem savladao Nojera pošto je lopta otišla pod prečku.

Konačan rezultat postavio je Toni Kros u 66. minutu, a treći put na meču asistent je bio Filip Lam.
ilustracija
Valensija je drugi put u dve nedelje uspela da pobedi BATE Borisovom. Ključnu prednost Valensija je stekla sredinom prvog poluvremena kada je prvo Žonas u 26. minutu postigao vodeći gol, a zatim je tri minuta kasnije Roberto Soldado bio siguran izbođač najstrože kazne.

U 51. minutu bilo je 3:0 posle gola Feigulija, ali je samo dva minuta kasnije Renan smanjio na 3:1. Gosti su u 83. minutu preko Mozolevskog smanjila prednost Valensije na samo jedan gol, ali je Feiguli u 86. minutu novim golom "smirio" navijače "slepih mečeva".

Posle četiri odigranih kola Valensija i Bajern imaju devet osvojenih bodova, BATE Borisov šest, dok je Lil bez bodova.