Inter nastavio seriju, Juve u 90.

Izvor: B92 - Sport - Četvrtak 01.11.2012 - 09:41

Fudbaleri Intera produžili su niz pobeda na šest mečeva, trijumfom nad Sampdorijom 3:2, u okviru 10. kola italijanske Serije A.

ilustracija

Šampion Juventus povećao je prednost na lidersom mestu u odnosu na Napoli na šest bodova, posle pobede nad Bolonjom sa 2:1, a usled poraza Napolitanaca u Bergamu od Atalante sa 1:0.

Pored Milana, najviše golova viđeno je na Sardiniji gde je Kaljari savladao Sijenu sa 4:2. Parma je nadigrala Romu 3:2, Lacio remizirao sa Torinom 1:1, a Udineze sa Katanijom 2:2.

U premijernom meču 10. kola, Palermo i Milan su remizirali na Siciliji.

Inter je na 'Đuzepe Meaci' dočekao Sampdoriju. Gosti su došli do prednosti posle 20 minuta igre golom Munari, da bi se tim rezultatom otišlo na poluvreme.

Inter je u nastavku krenuo ofanzivno, što im se isplatilo već posle petnaest minuta igre. Kosta, kao poslednji igrač odbrane, ruši Palasija u šesnestercu. Defanzivac Sampe dobija direktan crveni, a Milito poravnava na 1:1.
ilustracija
Inter nastavlja u istom stilu, Rodrigo Palasio golom u 69. minutu preokreće na 2:1, da bi Fredi Guarin u 81. povećao na 3:1. Gosti preko Edera u 92. minutu dolaze do 3:2, a sudija nedugo zatim svira kraj.

"Neroazuri" su ovom pobedom stigli do šeste uzastostopne pobede u Seriji A, a ukupno osme u svim takmičenjima.

Aktuelni šampion Juventus je teže nego što se očekivalo savladao Bolonju na 'Juventus Areni'. Prvo poluvreme je proteklo bez previše uzbuđenja, tako se na prvi pogodak se čekalo do 54. minuta kada je Kvaljarela, na asistenciju Gačerinija, savladao golmana gostiju Agliardija za 1:0.

Gosti se nisu predali, izjednačenje im donosi Taider golom u 74. minutu. 'Stara dama' tada kreće na sve i ništa, ali tek u sudijskoj nadoknati golom Pogbe dolazi do sva tri boda.
ilustracija

Na 'Enio Tardiniju' su prvi poveli gosti. Erik Lamela je u 8. minutu postigao četvrti uzastopni gol Rome u domaćem šampionatu, a ukupno svoj šesti. Belfodil u 35. donosi izjednačenje, a Parolo dva minuta kasnije okreće na 2:1. 'Mlekadžije' su nastavile sa odličnom igrom i posle pauze, posle kornera u 65. minutu Zakardo povećava na 3:1.

'Vučica' se tada trgla i krenula svim silama ka golu domaćih. Uspeli su da stvore veliki broj šansi, ali je samo kapiten Fračesko Toti uspeo da iskoristi jednu u 71. minutu.
ilustracija

Na Sardiniji je viđen meč sa najvećim brojem golova. Kaljari je posle prvog poluvremena vodio sa 3:1, golovima Nenea 6, 26 i Saua u 42, dok je gol za goste postigao Bogdani u 42. minutu. U 89. minutu je Ribeiro povećao na 4:1, da bi minut kasnije Kalaio postavio konačnih 4:2.

Lacio je na 'Olimpiku' podelio bodove sa Torinom 1:1. Gosti su poveli golom Glika u desetom minutu, da bi Mauri u 57. minutu postavio konačnih 1:1. Poslednjih pola sata za goste odigrao je Alen Stevanović.

Na 'Friuliju' su domaći Udineze, za koji je Dušan Basta igrao od 69. minuta, i Katanija odigrali nerešeno, 2:2. Dvostruku strelac za domaće bio je kapiten Antonio Di Natale, dok su golove za goste postigli Kastro i Lodi.

Atalanta je golom Karmone savladala Napoli, a Kjevo, golovima Lusijana i Stojana, Peskaru sa 2:0.

Poslednji meč 10. kola je na programu u četvrtak, kada Đenoa dočekuje Fiorentinu.