Janko u polufinalu Beča

Izvor: B92 - Sport - Petak 19.10.2012 - 16:29

Janko Tipsarević plasirao se u polufinale ATP turnira u Beču.

Janko Tipsarević

Drugom reketu Srbije predao je u drugom setu Slovenac Aljaž Bedene, trenutno 89. na ATP listi.

Bedene je meč predao pri rezultatu 6:2, 4:2 za Janka. Meč je prekinut posle sat i tri minuta.

Od samog starta tipsarević je imao prednost, a prvi set je završio drugim brejkom.

U drugom setu ponovo smo videli brejk na startu, a posle šest gemova Slovenac je zatražio prekid.

Tipsarević je u svim parametrima dominirao, a odlično je koristio brejk šanse - 3/5.

janko rival u polufinalu može da bude još jedan Slovenac - Grega Žemlja - ako načini iznenađenje u duelu sa skoro-pa-domaćim teniserom Tomijem Hasom (Hamburžanin čiji je otac Austrijanac).

Tipsarević je u Beču igrao i u dublu, ali su on i Nemac Aleksander Vaske izgubili meč četvrtfinala protiv austrijskog para Jirgen Melcer/Aleksander Peja.

Turnir u Beču igra se za nagradni fond od 550.000 evra.