Juve 'šesticom' preboleo Inter

Izvor: B92 - Sport - Nedelja 11.11.2012 - 09:18

Fudbaleri Juvenutsa deklasirali su Peskaru u gostima sa 6:1 (5:1) u 12. kolu Serije A, a u drugom meču dana Kaljari i Katanija odigrali su 0:0 na Sardiniji.

ilustracija

Junak Juventusove pobede bio je trostruki strelac Fabio Kvaljarela – on je tako postao prvi igrač od Del Pjera 2008. godine koji je na gostovanju dao het-trik za ’Staru damu’. Osim njega, strelci su bili Vidal, Asamoa i Đovinko, a gol za Peskaru dao je Kaskione.

Interesantno je da je Juve već do poluvremena dao pet golova, a u Seriji A se samo jednom u proteklih 15 godina dogodilo da gostujuća ekipa postigne toliko pogodaka za poluvreme – Udineze prošle godine.

Takođe, Juventus je sada treći tim u istoriji koji ima deset pobeda u gostima sa bar pet golova razlike, uz Milan i Inter. Torinezi su tako pokazali da su brzo preboleli poraz od Intera u prošlom kolu i učvrstili su se na čelu tabele.