Mesi – Ronaldo 2:2, trka otvorena

Izvor: B92 - Sport - Nedelja 07.10.2012 - 00:02

Fudbaleri Barselone i Real Madrida odigrali su nerešeno 2:2 (1:1) u derbiju sedmog kola španske Primere.

ilustracija

Barsa i dalje ima osam bodova viša od Reala.

Kristijano Ronaldo doveo je ’kraljevski klub’ u vođstvo u 23. minutu lepim pogotkom u bliži ugao, a osam minuta kasnije izjednačio je Leo Mesi posle smušene reakcije odbrane gostiju. Argentinac je golom iz slobodnog udarca doneo vođstvo Kataloncima u 61, ali je u 66. minutu Ronaldo postavio konačni rezultat.

Prvu ozbiljniju priliku na meču imao je Karim Benzema, ali on je očajno zahvatio loptu volejom posle centarušta sa desne strane. Šest minuta kasnije blizu pogotka bio je i Serhio Ramos, ali je on glavom šutirao tik pored stative.

Međutim, tim Žozea Murinja ipak je uspeo da dođe do sasvim zasluženog vođstva – Benzema je dodao loptu do Ronalda, koji je iskosa sa leve strane levom nogom pogodio Valdesov bliži ugao, a potom proslavio gol ’smirujući’ navijače Barse na tribinama.

To je bio peti uzastopni gol Ronalda na gostovanjima na Kamp Nou. Samo dva minuta kasnije Real je umalo duplirao prednost, Di Marija je uposlio Benzemu, ali je udarac Francuza završio na stativi.

ilustracija

Ipak, Barsa se potom trgla i već u 31. minutu uspela je da izjednači – posle višestrukog odbitka i nespretne reakcije Realove odbrane, pre svih Pepea, Mesi je sa pet metara poslao loptu iza Kasiljasovih leđa (1:1).

Do kraja poluvreme Katalonci su bili bolji rival, ali nije bilo velikih šansi i na odmor se otišlo sa nerešenim rezultatom.

Obe ekipe oprezno su počele drugo poluvreme, mada je Barsa duže držala loptu u nogama i kontrolisala situaciju na sredini terena. Inijesta je uzalud tražio penal, a Ronaldov pokušaj iz slobodnog udarca nije bio dovoljno precizan.

U 61. minutu Ćavi Alonso faulirao je Mesija na oko 25 metara od gola, a Argentinac je fantastično šutirao i Kasiljas nije imao šansi – 2:1.

Delovalo je kao poznat scenario iz velikog broja mečeva iz poslednjih nekoliko godina, ali samo pet minuta kasnije Real odgovara istom merom – Ozil, koji je donedavno bio u nemilosti trenera Murinja, poslao je idealnu loptu Ronaldu, a Portugalac je bio hladnokrvan u situaciji ’jedan na jedan’ sa Valdesom (2:2).

Posle izjednačenja Barselona je bila mnogo bolja, njene akcije bile su smislenije, domaći su propustili nekoliko odličnih šansi, ali ipak nisu uspeli da pobede i tako skoro reše šampionsku trku.

Prvo je Mesi imao solidnu šansu, zatim Inijesta, ali najbliže golu bio je mladi Montoja, koji je u 89. minutu pogodio prečku udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Još jednu veliku priliku imala je Barselona u trećem minutu nadoknade – Inijesta je dodao loptu u prostor za Pedra, ali on je šutirao pored desne stative.

ilustracija

U drugom derbiju dana Atletiko je u poslednjim trenucima meča došao do pobede nad Malagom na svom "Visente Kalderonu". Prvi gol na utakmici postigao je prvi strelac lige Radamel Falkao, koji je u šestom minutu glavom sproveo loptu u mrežu posle ubacivanja Emrea.

Međutim, ni Malaga se nije predavala - Monreal je u 36. minutu centrirao, a Roke Santa Krus nadskočio je Godina i izjednačio rezultat.

Činilo se da će obe ekipe ostati neporažene posle sedam kola, ali u 90. minutu 'jorgandžije' ipak stižu do pobede. Suares je bio najviši u skoku posle slobodnog udarca, spustio je loptu za koju su se borili Falkao i Velington, a ona je završila u mreži. Čini se da je ipak u pitanju bio autogol, a njime se Atletiko izjednačio u vrhu tabele sa Barselonom.

Izveštaj sa ostalih mečeva Primere odigranih u nedelju pročitajte ovde.