Moravi izmakla pobeda u Plani

Izvor: OK RADIO - Sport - Petak 12.10.2012 - 08:46

Košarkaši Morave iz Vladičinog Hana, u 1. kolu Druge muške lige Srbije, izgubili su u Velikoj Plani od ekipe Plane, rezultatom 70:67.

Detalj sa meča Morave
Vlada Marinković, trener Hančana, ističe dobru igru njegove ekipe, ali i nedostatak sportske sreće u poslednjih pet minuta.

- Dobro smo otvorili utakmicu, na poluvremenu vodili sa 36:33. U drugom poluvremenu domaćin je uspeo da nametne igru I napravi seriju od 13:2, koju smo ipak stigli.

Poslednjih pet minuta bilo je egal, imali smo šanse da pobedimo, ali brzopletost i opterećenost značajem utakmice učinilo je da izgubimo sa tri koša razlike.

U poslednjoj sekundi meča naš Antonije Stojković je šutirao za tri poena, promašio i sudija je svirao kraj – kaže Marinković.

U drugom kolu, Morava igra protiv druge ekipe beogradskog Partizana mt:s  MT, u sredu 17. oktobra, od 19 časova i 30 minuta.

KK PLANA – KK MORAVA 70: 67
Po četvrtinama: 16:16, 17:20, 20:16, 21:21.

Rezultati 1. kola: Napredak Kruševac - Spartak Subotica 54: 51, Crnokosa Kosjerić - Proleter Naftagas Zrenjanin 71: 78 , Meridiana Novi Sad - Mladost Zemun 79:71, Železničar Inđija - Napredak Aleksinac 103:81, Partizan mt:s MT Beograd - Radnički Obrenovac 74: 52, Beovuk 72 Beograd - Mladost Čačak 81:68.

Parovi 2. kola: Spartak – Mladost, Radnički - Beovuk 72, Morava - Partizan mt:s MT, Napredak (Al) – Plana, Mladost – Železničar, Proleter Naftagas – Meridiana, Napredak (Kš) – Crnokosa.