Poraz Intera, Napoli sada drugi

Izvor: B92 - Sport - Utorak 27.11.2012 - 10:30

Dva meča 14. kola Serije A koji su odigrani u ponedeljak, obeležili su poraz Intera i pobeda Napolija koji je sada drugi na tabeli.

ilustracija

Napolitanci su minimalnim rezultatom osvojili tri boda na teškom gostovanju protiv Kaljarija na Sardiniji.

Sa druge strane, Parma je tekođe sa 1:0 savladala Inter, koji je već tri kola bez pobede, pa je pao na deobu trećeg mesta sa Fiorentinom.

Pobedu Parmi, prvu posle tri kola, doneo je Nikola Sansone, 15 minuta pre kraja meča na "Artemio Frankiju". Inter je posle šest uzastopnih pobeda doživeo dva vezana poraza na gostovanjima.

Fredi Guarin i Marko Markioni propustili su šanse za oba tima u prvom delu, da bi u 75. minutu Samir Handanović ipak bio savladan. Sansone je dobio loptu od Amarija na sredini terena, a onda iskoristio svoju brzinu da pobegne rivalima, stigao do kaznenog prostora gde je sa ivice šesnaesterca desnom nogom loptu poslao uz levu stativu.

Napolitanci su golom Mareka Hamšika u 73. minutu ostvarili drugu pobedu u poslednja tri kola. Gol odluke postignut je iz sumnjive situacije, jer se posle kombinacije Insinjea i Zuniege, strelac Hamšik možda nalazio u ofsajdu.

Međutim, glavi sudija je procenio da je lopta do Slovaka stigla pošto ju je dodirnuo igrač Kaljarija Agacio.

Oba tima su imala nekoliko šansi za gol, a najbliži tome bio je mladi Insinje koji je pogodio stativu. On je inače dobio šansu umesto Edisona Kavanija.