PREMIJER: Liverpulu oduzeta pobeda u derbiju

Izvor: Mondo - Sport - Nedelja 28.10.2012 - 19:42

Everton i Liverpul okončali 219. međusobni duel bez pobednika - 2:2 (1:1). "Redsima" neopravdano poništen gol u nadoknadi vremena. Slavili Njukasl i Totenhem.

ilustracija

Prštalo je na sve strane u prvih 45 minuta meča ljutih liverpulskih rivala.

Gosti su poveli 2:0 autogolom Lejtona Bejnsa i pogotkom Luisa Suareza, ali su "karamele" uspele da izjednače furioznim završetkom prvog poluvremena.

Lion Osman i Stiven Nejsmit izjednačili su rezultat do odlaska na odmor, posle kojeg nije bilo promene skora na semaforu.

Posebno je bila zanimljiva proslava pogotka Luisa Suareza, koji se teatralno bacio ispred klupe domaćih, aludirajući na svoje česte simulacije prekršaja.

U drugom poluvremenu pokušavali su da povedi i jednu i drugi, ali Everton nije uspeo da posle 20 godina preokretom ostvari pobedu nad Liverpulom.

Lopta, je doduše, još jednom završila u mreži domaćih, ali je drugi pogodak Luisa Suareza neopravdano poništen zbog ofsajda (ili nepostojećeg faula) u nadoknadi vremena.

Na konačan rezultat podjednako je uticala i povreda napadača Evertona Kevina Miralasa, koji je početkom drugog dela utakmice morao da napusti teren zbog povrede. Do tog trenutka bio je najbolji igrač na terenu.

Everton je osvojenim bodom dospeo na četvrtu poziciju, sa poenom više od Arsenala. Redsi će bar do večeri biti 11. Tačnije - dok Njukasl ne odigra svoj meč sa Vest Bromom.