PSV ubedljiv, asistencija Tadića

Izvor: B92 - Sport - Ponedeljak 19.11.2012 - 10:18

U utakmicama 13. kola holandske Eredivizije od srpskih fudbalera nastupao je samo Dušan Tadić u dresu Tventea.

Dušan Tadić

Reprezentativac Srbije je već u drugom minutu asistirao Jansenu za vodeći gol Tventea na utakmici sa Utrehthom, ali je domaćin golom Mulenge stigao do izjednačenja u 17. minutu, a do kraja meča nije bilo golova. Tvente posle drugog remija u nizu sada ima tri boda manje od vodećeg PSV-a (33:30). Herenven je na svom terenu izgubio od RKC Valvijka sa 2:0, a Filip Đuričić nije igrao za Herenven.

Ajaks je sa 2:0 u Amsterdamu pobedio Venlo, a reprezentativac Srbije Miralem Sulejmani nije bio u protokolu za ovu utakmicu. Najubedljiviju pobedu u ovom kolu ostvario je PSV. Tim iz Ajndhovena je sa 6:1 deklasirao Den Hag, a svih šest golova su postigli razlučiti fudbaleri.

Cvole je sa 2:0 pobedio Bredu, a Gronigen i AZ Alkmar odigrali su nerešeno 1:1. Fejnord je u Roterdamu sa 3:0 pobedio Viljem II, a Vitese je sa 4:1 pobedio NEC