Šou u Frankfurtu, Bajern maksimalno

Izvor: B92 - Sport - Sreda 26.09.2012 - 08:21

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta i dalje su neporaženi u Bundesligi, pošto su u meču petog kola odigrali 3:3 (0:2) sa braniocem titule Borusijom iz Dortmunda.

ilustracija

Jedini sa maksimalnim učinkom u prvih pet rundi sada je Bajern, koji je na svom terenu savladao Volfsburg sa 3:0.

U preostala dva meča Šalke je kod kuće savladao Majnc sa 3:0, dok je Fortuna bila bolja od Grojter Firta u gostima sa 2:0. Preostalih pet mečeva igraju se u sredu.

U jednom od najboljih mečeva dosadašnjeg toka sezone Ajntraht je uspeo da ostane neporažen protiv Borusije Dortmund.

Nije tako delovalo posle prvog poluvremena jer su gosti u razmaku od 24. do 28. minuta dali dva gola – prvo je Pišček zatresao mrežu uz mnogo sreće i dvostruki odbitak, a na 2:0 povisio je Rojs fantastičnim udarcem sa ivice kaznengo prostora kada se lopta od stative odbila u gol. Prethodno mu je Pišček dodao loptu sa desnog boka.

Međutim, u samo dva minuta početkom drugog poluvremena Ajntraht se vraća u igru – prvo je Štefan Ajgner levom nogom pogodio ’malu mrežu’ u 49. minutu, a zatim je Inui posle centaršuta upravo Ajgnera postigao svoj treći pogodak u prethodna tri meča (2:2).

Samo tri minuta kasnije Gece je iskoristio neodlučnost Andersona i doveo Borusiju u vođstvo, ali se Anderson iskupio u 73. minutu, kada je glavom postavio konačni rezultat.

Neven Subotić odigrao je ceo meč za Borusiju.

Bajern je sada usamljen na čelu tabele – Švajnštajger je na dodavanje Riberija doveo Bavarce u vođstvo, a prednost je duplirana posle akcije dvojice novajlija – Šaćirija i Mandžukića. Upravo je hrvatski centarfor, koji je letos došao baš iz redova ’vukova’, postavio konačnih 3:0 i sa pet golova izbio je na vrh liste strelaca Bundeslige.

Šalke je u prvom poluvremenu poveo protiv Majnca golom Farfana iz penala, a u poslednjih desetak minuta trijumf su potvrdili Holtbi i Puki. U duelu dve ekipe koje su se prošle sezone takmičile u Cvajti, Fortuna je dobio Grojter Firt sa 2:0.