Ubedljive pobede Barse i Reala

Izvor: B92 - Sport - Nedelja 18.11.2012 - 11:07

U prvim utakmica 12. kola španske Primere Valensija i Barselona su kao domaćini zabeležili pobede, dok na meču Osasuna - Malaga nije bilo golova.

ilustracija

Real je u poslednjoj utakmici dana sa 5:1 deklasirao Atletik.

Malaga je najprijatnije iznenađenje ovogodišnje Lige šampiona pošto je posle četiri odigrana kola obezbedila plasman u osminu finala, ipak tim iz Andaluzije ne zna za pobedu na poslednje četiri utakmice u Primeri.

Na gostovanju pretposlednjoj Osasuni Saviola, Isko i Sančes nisu uspeli da savladaju golmana Osasune Fernandesa.

U drugoj utakmici dana Valensija je pobedila Espanjol sa 2:1, a pobednosni gol je postigao najbolji strelac "slepih miševa" Roberto Soldado u 89. minutu sa bele tačke. Valesnija je povela u 16. minutu preko Žonatana, a gosti su 15 minuta kasnije izjednačili golom Londa. U 88. minutu su isključeni igrači Espanjola Moreno i Garsija, a Soldado je golom sa 11 metara doneo petu prvenstvenu pobedu svom timu.

Barselona je rutisnki pobedila Saragosu sa 3:1, a Lionel Mesi je postigao nova dva gola. Mesi je sada stigao do brojke od 186 golova u Primeri i zauzima deveto mesto na večnoj listi najboljih strelaca Primere. Prvi gol postigao je u 16. minutu. Montanjes je postigao gol za izjednačenje u 24. minutu, ali je Song u 28. minutu doneo novu prednost. Konačan rezultat postavio je Mesi u 60. minutu. Stefan Babović je odigrao poslednjih desetak minuta utakmice pošto je u 81. minutu zamenio Aranga.

Real je u poslednjoj utakmici dana sa 5:1 deklasirao Atletik. Posle pola sata igre bilo je 3:0 pošto su golove postigli Benzema i Serhio Ramos. Jedini gol za finalistu Lige Evrope postigao je Gomes u 42. minutu. Mesut Ozil je u 56. minutu postigao četvrti gol za Real, a konačan rezultat postavio je Sami Kedira u 72. minutu.

Barselona je zadržala osam bodova prednosti u odnosu na Real (34:26).