VATERPOLO: Zvezda u finišu potopila Vošu

Izvor: Mondo - Sport - Ponedeljak 15.10.2012 - 10:27

Tek u poslednjoj četvrtini, serijom 3:0, Crvena zvezda je u Novom Sadu opravdala ulogu favorita u meču sa Vojvodinom - 9:6.

ilustracija

Crveno-beli okršaj u Novom Sadu pripao je Beograđanima.

Vaterpolisti Crvene zvezde dobili su meč 3. kola Prve A lige, pobedivši Vojvodinu na njemu bazenu - 6:9 (2:2, 1:1, 2:2, 1:4). Kao što rezultat pokazuje, presudila je poslednja četvrtina, posle tri perioda igre koji su završeni nerešenim rezultatom.

Crvena zvezda nije uspevala da se rezultatski "odlepi" sve do poslednjih osam minuta. Serijom 3:0, koju su kreirala braća Rašović, Strahinja i Viktor, Crvena zvezda odlepila se na dva gola prednosti (28. minut). Kada je pogodio i Nikola Rađen, minut pre kraja, utakmica je izgubila rezultatsku neizvesnost.

Golman Vojvodine Marinković bio je razlog što ekipa Dejana Savića, iako bez defanzivca Petra Ivoševića, ranije nije "prelomila" meč na nazenu SC "Slana bara". Ipak, kada se razbranio Marinkovićev daleko iskusniji i poznatiji kolega na drugoj strani, Denis Šefik, favorit je stigao do bodova.

Prvi strelac pobedničkog tima nije bio ni Andrija Prlainović, ni Nikola Rađen, ni Marko Avramović, ni Boris Vapenski, već mladi Strahinja Rašović koji je postigao tri pogotka. Duško Pijetlović dao je dva gola, a Avramović, Viktor Rašović i Prlainović po jedan.

Kod domaćih, po dva gola postigli su Miloš Maksimović i Srđan Vuksanović, a u strelce upisali su se još Dušan Vasić i Nenad Bosančić. Pred oko 400 gledalaca, Vojvodina je realizovala jedan od tri peterca, Zvezda jedan od dva.

Vojvodina je samo tri puta iskoristila igrača više, u 11 pokušaja, dok je u tom segmentu igre pobednički tim bio uspešniji - 4/9.

VOJVODINA: Marinković, Bosančić 1, Maksimović 2, Vuksanović 2, Miličić, Vasić 1, Geratović, Kalinić, Njegovan, Ubović, Crvenko, Gvozdanović, Petić. Trener: Stanojević

CRVENA ZVEZDA: Šefik, S. Rašović 3, Rađen 1, Stojčić, Milićević, Pijetlović 2, Avramović 1, V. Rašović 1, Ranđelović, Vapenski, Prlainović 1, Eškert, Draksimović. Trener: Savić.