Zvezda ubedljiva protiv ŽAK

Izvor: B92 - Sport - Petak 12.10.2012 - 08:51

Vaterpolisti Crvene zvezde pobedili su kikindski ŽAK su svojoj prvoj utakmici u prvenstvu Srbije.

ilustracija

"Crveno-beli" su u drugom kolu opravdali ulogu favorit i na bazenu "11. april" slavili sa 14:4 protiv tima iz Kikinde.

ŽAK je već odigrao jedan meč u prvenstvu Srbije i remizirao sa Banjicom 4:4, dok je Zvezda u prvom kolu bila slobodna zbog obaveza u Ligi šampiona.

Gosti su se dobro držali tokom prve četvrtine i primili samo jedan gol, međutim u nastavku Zvezda nije imala milosti. Najbolji strelac u timu “crveno-belih” bio je Andrija Prlainović sa pet golova, dok je Boris Vapenski dao jedan manje.

Vaterpoliste Zvezde sada očekuju mečevi sa Vojvodinom u prvenstvu Srbije (13.10) i Montpeljeom (20.10) u Ligi šampiona.
Crvena zvezda je poslednju put šampion Srbije bila u sezoni 1992/93.