PRIMERA: Opet zvižduci na Bernabeu

Izvor: Mondo - Svetski sport - Ponedeljak 17.12.2012 - 09:19

Espanjol izborio remi u Madridu (2:2) i pomogao gradskom rivalu u borbi za titulu.

Još jedan šok za navijače Real Madrida.

Tim Žozea Murinja osvojio je samo jedan bod (tačnije - izgubio dva) u okršaju sa Espanjolom i tako stvorio Barseloni priliku da mu u nedelju uveče pobegne 13 bodova.

"Plavo-beli" iz Katalonije poveli su u Madridu, ali su Kristijano Ronaldo i Fabio Koentrao potom obezbedili prednost "kraljevskom klubu". Međutim, pritisak gostiju skrojio je konačnih 2:2.

Odlučujući gol postigao je Huan Albin u 88. minutu.

Još jedan neuspeh Reala definitivno će povećati pritisak na (odlazećeg) Žozea Murinja. Harizmatični i sve kritikovaniji Portugalac nije pripremio tim da dobro igra 90 minuta u kontinuitetu, a golim okom vidljivo je i da Kristijano Ronaldo i saigrači imaju veliki problem sa motivacijom i koncentracijom.

Jednostavno, Espanjol je više želeo bod nego Real sva tri.

Posle vodećeg gola gostiju (Serđo Garsija u 31. minutu), Madriđani su uspeli da izjednače do odlaska na odmor. U poslednjim momentima, preko svog najboljeg igrača - Kristijana Ronalda.

Spretno i oštro ubacio loptu je loptu u mrežu sa pet metara, ne osvrnuvši se sa protivnika koji je glavom pokušao da je izbije. Ipak, sudija je pokazao ka centru i sva rasprava oko nedozvoljenog poteza je stavljena u drugi plan.

Murinjo je potom kombinovao, izveo iz igre Luku Modrića, ubacio Anhela Di Mariju i stvorio vođstvo. Već od 48. minuta i pogotka Fabija Koentraa na semaforu je pisalo 2:1 za domaće.

Potom se meč odvijao prema zamisli Madriđana. Di Marija je pogodio prečku, rezervista Alvaro Morata na pas Ozila prebacio gol... A onda su, u poslednjih deset minuta, zaigrali i gosti.

Najpre su zapretili pokušajem iskusnog Žoana Kapdevile iz peterca, a u 88. minutu obezbedili su i značajan bod. Izjednačujući gol delo je Urugvajca Huana Albina.

Koliko je kiks Reala nedopustiv dokazuje i pogled na tabelu. Espanjoj je i sa osvojenim bodom ostao na pretposlednjoj poziciji i u zoni ispadanja iz Primere.

REAL: Kasiljas - Arbeloa, Pepe, Serhio Ramos, Koentrao - Ćabi Alonso, Kedira - Kaljehon (od 73' Morata), Modrić (od 46' Di Marija), Ozil - Ronaldo

ESPANJOL: Francisko - Havi Lopez, Koloto, Moreno, Viktor Alvarez (od 59' Kapdevila)- Viktor Sančez, Forlin - Simao, Verdu (od 70' Albin), Mubarak (od 29' Alfonso) - Serđo Garsija