EP (kval): Srpkinje poražene u Poljskoj

Izvor: Mondo - Svetski sport - Nedelja 24.06.2012 - 04:45

Poljakinje pobedile 76:74 pogotkom četiri sekunde pre kraja. Naša reprezentacija imala i "plus 13".

Ženska košarkaška reprezentacija doživela je drugi poraz u Grupi B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koje će se 2013. godine održati u Francuskoj.

Izabranice Marine Maljković kao gošće su izgubile od Poljske u Krošnom - 74:76 (28:20, 21:20, 11:17, 14:19) posle dramatične završnice.

Prethodno, Srbija je u Smederevu bila bolja od Švajcarske posle uvodnog poraza od favorita grupe, Crne Gore.

Naša reprezentacija sada ima skor 1-2, iza Crne Gore (3-0) i Poljske (2-1). Švajcarska takođe ima učinak 1-2, dok Estonija jedina nema pobedu (0-3).

Reprezentacija Srbije je posle dobre igre u prvom poluvremenu na početku drugog imala čak 13 poena prednosti - 53:40. Međutim, u trećoj deonici srpske košarkašice postigle su samo 11 poena, pa su Poljakinje uspele da izjednače na 55:55, a u uvodu poslednje i da povedu - 64:63.

Domaća ekipa je od tada sve vreme imala prednost, najveću 71:65 na dva i po minuta pre kraja. Srpkinje su uspele da izjednače na 74:74 na osam sekundi pre kraja, ali je Martina Koc četiri sekunde kasnije donela trijumf Poljskoj - 76:74.

Najbolji igrač utakmice bila je Ana Dabović sa 27 poena, pet skokova i četiri asistencije. Jelena Maksimović je za Srbiju dodala deset poena i osam skokova...

Naredni meč Srpkinje će igrati protiv autsajdera Estonije, 27. juna u Kragujevcu (20 sati).

Plasman na Eurobasket 2013 obezbediće po dve ekipe iz svake grupe, pored domaćina Francuske i četiri selekcije koje su se direktno plasirale kao najbolje na prethodnom šampionatu (Hrvatska, Češka, Rusija, Turska) i Velika Britanija (kao domaćin OI).