EURO:"Furija" i sudija otpisali Hrvate!

Izvor: Mondo - Svetski sport - Ponedeljak 18.06.2012 - 23:29

Španija golom Hezusa Navasa u 87. minutu savladala Hrvatsku (1:0) i osvojila grupu C. Italija druga zahvaljujući pobedi nad Irskom - 2:0.

Kakva drama u Gdanjsku i Poznanju!

U "miksu" za četvrtfinale bile su Španija, Hrvatska i Italija, sve vreme je situacija bila takva da jedan gol može da obrne tabelu za 180 stepeni, čak je i aktuelni prvak Evrope i sveta bio na ivici eliminacije...

Međutim, dalje ipak idu zvučnija imena - Španija kao prva, Italija kao druga u grupi.

Konačna tabela grupe C

1. Španija 2 1 0 (6:1) 7
2. Italija 1 2 0 (4:2) 5
3. Hrvatska 1 1 1 (4:3) 4
4. R. Irska 0 0 3 (1:9) 0

Agoniju favorita u Gdanjsku prekinuo je Hezus Navas, na asistenciju Andresa Inijeste, koji je u 87. minutu izbegao ofsajd zamku, prihvatio dodavanje Seska Fabregasa i omogućio Navasu da postigne gol kao na malom fudbalu.

Samo minut pre toga, Nemac Volfgang Štark propustio je priliku da dosudi jedanaesterac za "vatrene", pošto je Serhio Buskets posle kornera u gol-šansi vukao Vedrana Ćorluku sa obe ruke!

Podsetimo da je upravo nad Busketsom dosuđen penal zbog manje grubog kontakta sa Nestom, u revanšu četvrtfinala Lige šampiona Barselona - Milan!

ŠPANIJA: Kasiljas, Arbeloa, Pike, Ramos, Alba, Buskets, Alonso, Ćavi (od 89' Negredo), Silva (od 73' Fabregas), Inijesta, Tores (od 61' Navas).

HRVATSKA: Pletikosa, Vida (od 66' Jelavić), Ćorluka, Šildenfeld, Strinić, Srna, Vukojević (od 81' Eduardo), Modrić, Pranjić (od 66' Perišić), Rakitić, Mandžukić.

Istovremeno, Italijani su u Poznanju pobedili otpisanu Republiku Irsku pogocima Antonija Kasana u 35. i Marija Balotelija u 90. minutu.

Zanimljivo je da "azuri" ni sa tih 2:0 nisu bili sigurni do poslednjeg sekunda druge utakmice, jer bi ih Hrvati izjednačenjem na 1:1 potisnuli na treće mesto!

Zato se izabranici Ćezarea Prandelija nisu radovali svojoj pobedi, sve dok nisu dobili znak da je i u Gdanjsku gotovo!

ITALIJA: Bufon, Abate, Barcalji, Kjelini (od 57' Bonući), Balcareti, De Rosi, Markizio, Mota, Pirlo, Di Natale (od 75' Baloteli), Kasano (od 63' Dijamanti).

REPUBLIKA IRSKA: Given, O'Šej, Sent Ledžer, Dan, Vord, Mekgidi (od 65' Long), Endrjus, Vilan, Daf, Kin (od 86' Koks), Dojl (od 76' Volters).