Gol Đovinka za prolaz Juventusa

Izvor: B92 - Svetski sport - Četvrtak 13.12.2012 - 09:42

Fudbaleri Juventusa i Katanije plasirali su se u četvrtfinale Kupa Italije u utakmicama odigranim u sredu.

ilustracija

’Stara dama’ je pobedila Kaljari kod kuće sa 1:0, dok je Katanija posle boljeg izvođenja penala slavila u Parmi.

Jedini pogodak na stadionu u Torinu dao je Sebastijan Đovinko posle velike greške odbrane tima sa Sardinije. čime je Juve obezbedio prolaz među osam najboljih.

Parma je povela golom Pabona u 12. minutu, a sedam minuta kasnije izjednačio je Lodi iz penala. Do kraja nije bilo golova i o prolazu dalje odlučivali su jedanaesterci.

Iako je Parma stekla početnu prednost posle promašaja Barijentosa u prvoj seriji, Parolo u trećoj i Paleta u petoj seriji promašili su penale za domaće, pa je Katanija prošla dalje.