I Malaga videla Mesija i Barsu

Izvor: B92 - Svetski sport - Ponedeljak 14.01.2013 - 11:35

Fudbaleri Barselone nastavili su da gaze ka 22. tituli prvaka Španije pobedivši Malagu u gostima sa 3:1.

Pretposlednji meč 19. kola obeležio je šta mislite ko? Pa naravno najbolji igrač sveta Lionel Mesi.

Fantastični Argentinac bio je strelac prvog i asistent kod drugog i trećeg kola Katalonaca.

Barsa je povela u 27. minutu, u 50. je Fabregas duplirao vođstvo, a meč je definitvno odlučen u 82. kada je Alkandara bio strelac. Minut pre kraja poraz je ublažio Buonanote lepim pogotkom iz slobodnog udarca.

Barsa je tako i zvanično odigrala najbolju polusezonu u istoriji Primere, pošto je od mogućih 57 u 19 mečeva osvojila čak 55 bodova.

Mesi je do sada u Primeri postigao 28 golova i asistirao kod osam.