Inter pobedom 'preskočio' Napoli

Izvor: B92 - Svetski sport - Ponedeljak 10.12.2012 - 13:45

Fudbaleri Intera savladali su ekipu Napolija sa 2:1(2:0), u 16. kolu italijanske Serije A:

ilustracija

'Nerazuri' su tako 'preskočili' Napolitance na drugoj poziciji i prišli vodećem Juventusu na samo četiri boda.

Inter je poveo u 8. minutu, kada je Kasano odlično izveo korner na drugu stativu, a Guarin potpuno sam pogodio donji desni ugao De Santisovog gola. Prednost domaćih u 39. minutu duplirao je Dijego Milito, na asistenciju strelca prvog pogotka. Konačnih 2:1, posle velike gužve, postavio je Kavani u 54. minutu.

U mečevima odigranim ranije u toku dana, Juventus i Milan bili su sigurni na gostovanjima, dok je mečeve odigrane u subotu obeležio legendarni Frančesko Toti.

U ponedeljak se igraju poslednja dva meča 16. kola, a sastaju se Sampdorija - Udineze i Bolonja - Lacio.