Juve i Milan sigurni u gostima

Izvor: B92 - Svetski sport - Nedelja 09.12.2012 - 17:57

U utakmicama 16. kola italijanske Serije A igrane u nedelju od 15 časova pobede su ostvarili Kjevo, Juventus, Peskara, Katanija i Milan.

Aktuelni šampion Juventus je u gostima savladao Palermo sa 1:0, dok je Kjevo takođe kao gost slavio u meču sa Kaljarijem rezultatom 2:0.

Peskara je na svom terenu bila bolja od Đenoe istim rezultatom, dok je Katanija ostvarila pobedu nad Sijenom rezultatom 3:1. Najviše golova viđeno je u Torinu, čak šest, a Milan je slavio sa 4:2.

Juventus je na stadionu "Renco Barbera" kući odneo veoma važna tri boda u nastavku borbe za Skudeto. Rezultat na kraju utakmice je bio 1:0, a jedini strelac na meču bio je Lihtštajner u 50. minutu utakmice. Fudbaler Palerma Milan Milanović meč je odgledao sa klupe. Ovom pobedom 'bjankoneri' su ostali na prvom mestu na tabeli, sa pet bodova više u odnosu na Napoli i sedam u odnosu na Inter, koji u nedelju od 20.45 igraju derbi 16. kola.

Kaljari je kao domaćin poražen od Kjeva, a strelci za 'leteće magarce' bili su Paloši u 67. i Teru u 87. minutu. Golman Vlada Avramov presedeo je ceo susret na klupi. Kjevo je pobedom došao do 12. pozicije na tabeli sa 18 bodova, dok je Kaljari 14. sa 16 bodova.

Peskara je posle pet vezanih poraza konačno stigla do pobede, i to na svom "Adrijatiku", gde je savladana Đenoa rezultatom 2:0. Strelci za Peskaru bili su Abruskato u 53. i Ante Vukušić u 74. minutu. Bivši fudbaler Crvene zvezde Uroš Ćosić odigrao je svih 90 minuta. Peskara se sada nalazi na deobi 16. mesta sa Palermom i Bolonjom, sa po 14 bodova, dok je Đenoa poslednja na tabeli. Kapiten Đenoe Boško Janković u igri je bio do 75. minuta kada ga je zamenio Rosi.