KPR šokirao 'Bridž', L'pul ubedljiv

Izvor: B92 - Svetski sport - Četvrtak 03.01.2013 - 10:48

Fudbaleri Kvins Park Rendžersa napravili su najveće iznenađenje u dosadašnjem delu Premijer Lige, savladavši Čelsi u gostima sa 1:0(0:0), u okviru 21. kola.

Liverpul je na 'Enfildu' sa ubedljivih 3:0 savladao ekipu Sanderlenda, dok je Everton sa 2:1 bio bolji na gostovanju Njukaslu.

Fudbaleri Čelsija su se previše opustili protiv poslednjeplasirane ekipe na tabeli, za šta su surovo kažnjeni. Jedini gol na meču postigao je, bivši igrač 'Plavaca', Šon Rajt-Filips u 78. minutu.

Čelsi je jalovo napadao tokom većeg dela meča, dok se KPR sigurno branio i čekao svoju šansu iz kontre.

Najbolje šanse za domaće propustili su Eden Azar i Vikor Mozes, ali i Branislav Ivanović koji je dva puta glavom za malo prebacio gol.

Veliku radost gostima, i prvu pobedu na strani još od 11. novembra 2011. godine, doneo je bivši Čelsijevac Šon Rajt-Filips. Posle jednog kornera lopta je kružila na nekih tridesetak metara, da bi Vrajt-Filips, na odličnu povratnu loptu Tarabta, oštrim udarcem po zemlji savladao nemoćnog Turnbula.

Momci Harija Rednapa su ovom pobedom stigli tek do trinaestog boda u tekućem šampionatu i druge pobede, dok je ekipi Čelsija ovo četvrti poraz.

Everton 20 8 9 3 33:25 33

everton

Liverpul je na domaćem terenu, jako sigurnom igrom, stigao do ubedljive pobede od 3:0 nad Sanderlendom.

Domaći su poveli preko Sterlinga, na asistenciju Suaresa, u 19. minutu.

Onda na scenu stupa Suares. Urugvajac je sedam minuta kasnije, posle odlične solo akcije, povećao na 2:0. Konačnih 3:0 postavlja u 53. minutu, posle još jedne fenomenalne asistencije kapitena 'crvenih'.

Pobedu Liverpula je sa tribina posmatralo je i najnovije pojačanje kluba - Danijel Staridž, koji je pre samo nekoliko dana stigao iz Čelsija.

Drugi klub iz Mersisajda je takođe zabeležio pobedu. Fudbaleri Evertona su posle preokreta savladali ekipu Njukasla na gostovanju.

'Svrake' su povele već u drugom minutu, kada je lopta koju je ispucao Krul preletela ceo teren, da bi se u kaznenom 'karamela' najbolje snašao Papis Sise i glavom lobovao Hauarda.

Gosti su stigli do izjednačenja dva minuta pre odlaska na odmor, gol je postigao Lejton Bejns iz slobodnog udarca. Konačnih 2:1 i tri boda Evertonu doneo je Viktor Aničebe u 63. minutu, na asistenciju Nikice Jelavića.

Navijače može da raduje dolazak Metjua Debušija iz Lila, koji je, kao i Staridž, sa tribina posmatrao meč.

U mečevima odigranim u utorak, Junajted i Siti su ostvarili rutinske pobede.