LE: Dva gola Đuričića, Inter lako na Poljudu

Izvor: Mondo - Svetski sport - Petak 03.08.2012 - 14:08

Srpski napadač dvostruki strelac u pobedi Herenvena. Inter pobedio 3:0 u Splitu. Dauning konačno dao gol za Liverpul.

Filip Đuričić postigao je dva gola, a Nemanja Nikolić, Danijel Ljuboja i Đorđe Lazić po jedan u prvim mečevima trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope. To je učinak srpskih internacionalaca u četvrtak.

Đuričić je pogocima u devetom i 64. minutu nagovestio ubedljivu pobedu Herenvena nad Rapidom iz Bukurešta (4:0), Nikolić je bio jedini strelac u pobedi Videotona nad Gentom, Ljuboja je golom u 85. minutu ublažio poraz Legije na gostovanju austrijskom Ridu (1:2), a Lazić je u 88. minutu postavio konačnih 1:1 u norveškom Tromsu gde je gostovao njegov Metalurg.

Inter je sve dileme oko plasmana u plej-of rešio već na Poljudu, ubedljivo je savladao Hajduk - 3:0. Strelci su bili Snajder u 18. minutu, udarcem sa 12 metara na asistenciju Milita, Nagatomo u 44. minutu, slabim šutem sa 20-ak metara koji je nezgodno odskočio i odseo u mreži, i Kutinjo u 73. minutu, pošto je iskosa sa leve strane ušao u kazneni prostor i precizno pucao u suprotni ugao.

Liverpul je ostvario minimalnu pobedu u Gomelju zahvaljajući golu Stjuarta Dauninga. To je njegov prvi gol od dolaska na Enfild iz Aston Vile prošlog leta.

U "komšijskom derbiju" Sarajevo je bilo bolje od Zete - 2:1.