LE: Pobeda Sportinga za kraj

Izvor: B92 - Svetski sport - Subota 08.12.2012 - 01:04

U odloženom meču poslednjeg kola grupne faze Lige Evrope, portugalski Sporting savladao je mađarski Videoton sa 2:1.

ilustracija

Portugalci su poveli u 65. minutu golom Zakarije Labjada, da bi deset minuta pre kraja izjednačio Grigori Šandor iz penala.

Međutim, samo dva minuta kasnije Valentin Viola je vratio prednost Sportingu, kojem je do kraja meča bilo lakše da je sačuva zbog isključenja Šandora neposredno posle gola.

Ovaj meč grupe G nije imao rezultatskog značaja jer su Genk i Bazel već obezbedili plasman u nokaut fazu.

Videoton je završio kao treći za šest, dok je Sporting ostao poslednji u grupi sa pet bodova.