LŠ (kval): AEL slavio, Basta pogodio

Izvor: Mondo - Svetski sport - Četvrtak 23.08.2012 - 12:14

Rival Partizana u kvalifikacijama za Ligu šampiona pobedio Anderleht 2:1 u prvom meču baraža. Dinamo Zagreb dva puta vodio i na kraju pobedio Maribor - 2:1. Bate savladao Haopel 2:0, Malaga PAO 2:0. Remi Brage i Udinezea - 1:1, Dušan Basta strelac.

Uzbudljivo je bilo i druge večeri prvih mečeva za popunu grupa Lige šampiona.

Srpski internacionalci Dušan Basta i Milan Jovanović bili su, uz našeg arbitra Milorada Mažića, glavni akteri duela AEL - Anderleht i Braga - Udineze.

Internacionalni sudija iz Vrbasa pokazao je 15 minuta pre kraja meča drugi žuti karton doskorašnjem reprezentativcu Srbije Lanetu Jovanoviću.

Da bivšem napadaču Vojvodine, Šahtjora, Lokomotive, Standarda i Liverpula bude još teže pobrinuo se Portugalac Rui Migel Rodrigeš tri minuta ranije."Poništio" je izjednačujući gol Diumersija Mbokanija i doneo Kipranima pobedu 2:1 i veliku nadu pred put u Brisel.

Za razliku od Laneta, Dušan Basta ima razlog da slavi.

Postigao je u 23. minutu zlata vredan vodeći gol Udinezea na stadionu Brage i ulio nadu navijačima da će ove sezone na "Friuliju" gledati Ligu šampiona.

Antonio Di Natale centrirao je iz "slobodnjaka" sa desne strane, bivši fudbaler Crvene zvezde visoko skočio i loptu o zemlju poslao u mrežu.

Portugalci su do kraja utakmice izjednačili golom Ismailija u 69. minutu.

Zanimljivo je bilo i u Zagrebu, gde je Dinamo stekao prednost (2:1) pred revanš sa Mariborom. Milan Badelj imao je zanimljiv oproštaj od maksimirske publike (odlazi u Hamburg), pošto je postigao i autogol i gol za pobedu.

Strelac je bio i mladi reprezentativac Hrvatske Duje Čop.