LŠ (kval): Salcburg ispao od Luksemburžana

Izvor: Mondo - Svetski sport - Sreda 25.07.2012 - 11:29

Austrijski prvak pobedio Dudelanž 4:3, ali stao u drugom kolu kvalifikacija jer je u prvom meču izgubio 0:1. Anđelković "osvetio" Partizan.

Senzacija! Salcburg je eliminisan u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona od Dudelanža iz Luksemburga.

Austrijski prvak je, doduše, pobedio u revanšu kao domaćin 4:3 (2:1), ali je ispao zbog poraza u prvom meču - 0:1.

Gosti su poveli sredinom prvog poluvremena, ali je Salcburg do odlaska na odmor napravio preokret i nagovestio da će u nastavku ipak opravdati ulogu favorita. Međutim, golovima Joakima u 48. minutu i devet minuta kasnije Štajnmeca, kome je to bio drugi pogodak na meču, Dudelanž je ponovo poveo - 3:2.

Tim nemačkog stručnjaka Rogera Šmita (na fotografiji) uspeo je da opet napravi preokret, pošto je od 74. minuta imao igrača više, ali nedovoljno za prolaz dalje. Da Silva je u 82. minutu izjednačio iz penala, a minut kasnije Zarate je ulio nadu domaćim navijačima da se iznenađenje neće dogoditi. Ali, Dudelanž je uspeo da se odbrani i napravi veliki uspeh.

Da je stigao do plej-ofa za Ligu šampiona Salcburg bi bio nosilac na žrebu.

Senzacija se umalo dogodila i u kazahstanskom Karagandiju gde je Šahtjor uspeo da anulira prednost Libereca iz prvog meča - 1:0. Češki šampion, za koga je srpski internacionalac Miloš Bosančić igrao od 63. minuta, sprečio je bruku golom Blažeka u 120. minutu za konačnih 1:1.

Ekranas je bio bolji od Šamroka 2:1 (1:0) i posle 0:0 u Dablinu obezbedio plasman u narednu rundu. Litvansku ekipu "pogurao" je Marko Anđelković, nekadašnji učenik Partizanove škole, postigavši prvi gol u finišu prvog poluvremena. Domaćin je polovinom drugog dela duplirao prednost, pa pogodak Mekejba iz penala u 92. minutu nije uticao na konačan ishod. Tako je "dželat" crno-belih iz prošle sezone, Šamrok, završio takmičenje.

Rezultati:

Bazel (Švajcarska) - Flora Talin (Estonija) 3:0 (2:0), prvi meč 2:0, dalje ide Bazel,

Ekranas (Litvanija) - Šamrok Rovers (Republika Irska) 2:1 (1:0), prvi meč 0:0, dalje ide Ekranas,

Zestafoni (Gruzija) - Nefči Baku (Azerbejdžan) 2:2 (2:1), prvi meč 0:3, dalje ide Nefči Baku,

Šerif Tiraspolj (Moldavija) - Ulises Jerevan (Jermenija) 1:0 (0:0), prvi meč 1:0, dalje ide Šerif,

Hapoel Kirjat Šmona (Izrael) - Žilina (Slovačka) 2:0 (0:0), prvi meč 0:1, dalje ide Hapoel,

Salcburg (Austrija) - Dudelanž (Luksemburg) 4:3 (2:1), prvi meč 0:1, dalje ide Dudelanž,

Ventspils (Letonija) - Molde (Norveška) 1:1 (1:1), prvi meč 0:3, dalje ide Molde,

Šahtjor (Kazahstan) - Slovan Liberec (Češka) 1:1 posle produžetaka (1:0, 1:0), prvi meč 0:1, dalje ide Slovan Liberec,

Debrecin (Mađarska) - Skenderbeg (Albanija) 3:0 (1:0), prvi meč 0:1, dalje ide Debrecin,

Partizan (Srbija) - Valeta (Malta) 3:1 (1:0), prvi meč 4:1, dalje ide Partizan,

Željezničar Sarajevo (BiH) - Maribor (Slovenija) 1:2 (0:1), prvi meč 1:4, dalje ide Maribor,

KR Rejkjavik (Island) - Helsinki (Finska) 1:2 (0:0), prvi meč 0:7, dalje ide Helsinki.

U preostalim utakmicama u sredu se sastaju Helsingborg (Švedska) - TNS (Vels) prvi meč 0:0, Vardar Skoplje (Makedonija) - BATE Borisov (Belorusija) prvi meč 2:3, Dinamo Zagreb (Hrvatska) - Ludogorec (Bugarska) prvi meč 1:1, Linfild (Severna Irska) - AEL Limasol (Kipar) prvi meč 0:3 i Slask Vroclav (Poljska) - Budućnost Podgorica (Crna Gora) prvi meč 2:0.