Namerna lična ili gluma za oskara?

Izvor: B92 - Svetski sport - Nedelja 29.04.2012 - 18:07

Centar Njujorka Tajson Čendler zaradio je namernu ličnu grešku zbog faula nad zvezdom Majamija Lebronom Džejmsom prilikom postavljanja bloka na centru

Situacija se dogodila na minut i po pre kraja prvog poluvremena prve utakmice prvog kola plej-ofa pri vođstvu Hita 45:31.

Sudija je u prvom navratu dosudio namernu ličnu druge kategorije što bi značilo i automatsko isključenje, ali je nakon pregledavaja snimka ta odluka promenjena.

Nakon kontakta sa Čendlerom Džejms je pao na parket i uhvatio se za vrat. Nakon toga je postigao devet poena za redom i praktično prelomio utakmicu.

„Tajson me je dobro udario, malo sam istegao vrat, ali u redu sam, ovo je plej-of košarka“, rekao je Džejms koji je na kraju za samo 32 minuta ubacio isto toliko poena.

Da li je Lebron iscenirao ovu namernu ili je ona zaista postojala?