Napoli osvojio Kup Italije (VIDEO)

Izvor: Trojka - Svetski sport - Ponedeljak 21.05.2012 - 00:55

Fudbaleri Napolija osvojili su nacionalni Kup, pošto su u finalnoj utakmici na rimskom "Olimpiku" savladali Juventus sa 2:0.

Fudableri Napolija osvojili su prvi trofej posle 22 godine

Strelci za ekipu sa juga Italije bili su Kavani u 63. minutu iz penala i Hamšik u 83.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, ali su Napolitanci dominirali u nastavku. Urugvajac Edison Kavani je doveo Napoli u vođstvo posle opravdano dosuđenog jedanaesterca, da bi desetak minuta pre kraja Marek Hamšik bio precizan posle jednog kontranapada i tako postavio konačan rezultat. Legenda Juventusa Alesandro Del Pjero nije uspeo da u svojoj poslednjoj zvaničnoj utakmici u dresu Juventusa osvoji još jedan trofej, a "stara dama" je propustila priliku da dođe do "duple krune".