NBA FINALE: Oklahoma vodi 1:0!VIDEO

Izvor: Mondo - Svetski sport - Sreda 13.06.2012 - 10:32

Košarkaši Oklahoma Sitija ppbedili su u prvoj utakmici finala NBA lige ekipu Majamija rezultatom 105:94.

A nije izgledalo da će biti tako u prvom poluvremenu, pošto su Lebron Džejms i drugovi potpuno kontrolisali igru. Domaćin je ipak smogao snage za preokret, dobivši drugo poluvreme čak sa 18 razlike!

Udarna pesnica Tandera bili su naravno Kevin Durant sa 36 i Rasel Vestbruk sa 27 poena. "Treći čovek" odnosno Džejms Harden nije imao svoje veče, ali su ga zato odmenili Ibaka sa 10 i Sefološa sa 9 koševa.

Kevin Durant imao je još jedno magično veče i direktno je odlučio pobednika svojom igrom u poslednjoj četvrtini u kojoj je ubacio 17 poena.