OI: Milica Mandić silovito u četvrftinale, sledeća je aktuelna šampionka

Izvor: Mozzartsport - Svetski sport - Subota 11.08.2012 - 15:11

Dnevni rezultati i raspored takmičenja za četvrtak

14.27:Ruski atletičar Sergej Kirdjapkin osvojio je zlatnu medalju u brzom hodanju na 50 kilometara. On je na cilj stigao za tri sata, 35 minuta i 59 sekundi, čime je postavio novi olimpijski rekord. Drugo mesto pripalo je Džeredu Talentu iz Australije, koji je hodao 3:36:53, dok je bronzu osvojio Tijanfeng Si iz Kine sa vremenom 3:37:16.

14.03: Odbojkašice Japana su osvojile bronzanu medlaju, pošto su u meču za odličje savladale ljute rivalke iz Južne Koreje sa 3:0, po setovima: 25:22, 26:24, 25:21

13.20: Najbolja srpska tenkvondoistkinja Milica Mandić je silovito startovala na takmičenju u konkurenciji do 67 kilograma! Naša takmičarka je u kvalifikacijama bila ubedljiva protiv Talitige Kroli iz Samoe pobedivši sa ukupnih 16:2 i plasirala se u četvrtfinale. Već posle prve runde, Milica je vodila 10:2 i bilo je jasno da pobeda neće izostati. Sledeća rivalka našoj Milici je Meksikanka Marija del Rozario Espinoza, aktuelna olimpijska šampionska sa kojom se Milica već jednom borila i izgubila u neizvesnoj završnici, iako je vodila do poslednje runde. Njihova četvrtfinalna borba je na programu od 16.00 časova.

13.17:Ruski kajakaši Juri Postrigaj i Aleksander Djačenko osvojili su danas zlatnu, pošto su bili najbrži u trci dvoseda na 200 metara. Oni su veslali 33 sekunde i 507 stotinki. Drugo mesto pripalo je posadi iz Belorusije, koja je imala vreme 34.266, dok su bronzu osvojili Britanci sa 34 sekunde i 421 stotinkom.

12.48:Srpski reprezentativac u brzom hodanju Nenad Filipović je odustao od trke na 50 kilometara na pređenom 30. kilometru. Još nisu poznati razlozi njegovog odustajanja.

11.22: Srpska kajakšica Nikolina Moldovan zazela je treće mesto u "B" finalu takmičenja u sprintu na 200 metara. Ona je imala iznenađujuće loš start, ali je u nastavku trke popravila utisak i dospela do trećeg mesta, što joj je donelo ukupno 11. poziciju u generalnom plasmanu.

11.02: Srpski takmičar u brzom hodanju Nenad Filipović trenutno se takmiči u trci u brzom hodanju na 50 kilometara. Posle deset kilometara Filipović se nalazi na 36. mestu.

10.40: Srpski kajakaš Marko Novaković nije uspeo da se domogne medalje u trci na 100 metara. Novaković je u finalnoj trci zauzeo sedmo mesto, a za treće mesto i medalju su mu falile četiri desetinke.Zlato je osvojio Britanac Mekkiver, čovek koji je u kvalifikacionoj trci oborio Olimpijski rekord. Drugi je Španac Rivero, a bronzani Kanađanin De Jonge.

10.35: Od 18.00 časova se igra meča za treće mesto u konkurenciji košarkašica, a sastaju se Australija i Rusija. U 22.00 časa Amerikanke i Francuskinje će se sudariti u brobi za zlato.

10.01: Za večeras su planirana i finala u skoku u vis za žene, bacanju koplja za muškarce, trku na 5.000 metara za muškarce, kao i žensku štafetu na 4 x 400. Poslastica će biti i žensko finale na 800 metara. Atletski program počinje u 20.00 časova, a završava se dva sata kasnije.

9.55: Što se atletike tiče vrhunac večerašnjeg programa je trka muških štafeta na 4 x 100 metara. Taj događaj je zakazan za 22.00 časa, a oči celog sveta će biti uperene u fenomenalnu jamajčansku postavu Bolt, Blejk, Karter i Frejter.

9.50: Danas su na programu i bitke za medalje u ženskoj odbojci. Za bronzu se od 12.30 časova bore Japan i Južna Koreja, a finalni okršaj Brazilki i Amerikanki je na programu od 19.30.

8.30: Danas se završava i olimppijski turnir za rukometašice. Od 18:00 časova u meču za treće mesto se sastaju Južna Koreja i Španija, a od 21.30 u borbi za zlato će snage odmeriti Norveška i Crna Gora.

8.29: U 16.00 časova na programu je finalni turnir u fudbalu za muškarce, a sastaju se Brazil i Meksiko.

8:21: Danas takmičenje u Londonu počinje i naša najbolja tekvondoistkinja Milica Mandić. Uz eventualnu bronzu vaterpolista, ona je poslednja nada Srbije za osvajanje medalje. U kategoriji do 67 kilograma, Milica se u prvom kolu bori protiv Talitige Kroli iz Samoe.

8.19: Od srpskih takmičara danas ćemo imatoi takmičare u tri sporta. Prvi na borilišta izlazi atletičar Nenad Filipović koji se od 10.00 časova takmiči u trci na to kilometara brzim hodanjem. u 10.30, Marko Novaković vesla u finalu kajaka jednoseda na 10 metara, a na u istoj disciplini na duploj dužoj deonici, Nikolina Moldovan će veslati finalnu trku od 12.41.