OI (UŽIVO): Dudaš krenuo u desetoboju, Tomićević 10. u kajaku

Izvor: Mozzartsport - Svetski sport - Sreda 08.08.2012 - 13:48

Dnevni rezultati i raspored takmičenja za sredu

13.26: Mihail Dudaš sjajan u skoku u dalj. Rezultatom od 7,53 metara izbio na šesto mesto u generalnom plasmanu desetobojaca sa 1.825 poena. Vodeći Ešton Iton je sakupio 2.079, a slede ga zemljak iz SAD Trej Hardi (1.936) i Kanađanin Demijen Vorner (1.925).

12.53: Mađarska posada najbrža u kajakaškom četvercu na 500 metara. Srebro pripalo Nemcima, a bronza Belorusima.

12:20: Evropski kajakaški šampioni iz Mađarske Rudolf Dombi i Roland Kokeni osvojili zlato na 1.000 metara pošto su u foto finišu bili ispred posada iz Portugala i Nemačke.

12:15: Srpski atletičar Mihail Dudaš nalazi se na 13. mestu posle prve discipline u desetoboju naOlimpijskim igrama u Londonu. Dudaš je trku na 100 metara završio u vremenu 10 sekundi i 90 stotinki i bio je četvrti u svojoj grupi. On posle prve discipline ima 883 boda, 128 manje od vodećeg Amerikanca Eštona Itona. Sledeća disciplina je skok u dalj (12.10).

11:05: Norveški kajakaš Eirik Veros Larsen osvojio je danas zlatnu medalju u disciplini K1 1.000 metara naOlimpijskim igrama u Londonu. Larsen je stazu prešao za tri minuta, 26 sekundi i 462 hiljaditinke. Srebrnu medalju osvojio je Kanađanin Adam Van Koeverden, a bronzanu Maks Hof iz Nemačke.

11:00: Srpski kajakaš Marko Tomićević zauzeo je danas drugo mesto u B finalu discipline K1 1.000 metara naOlimpijskim igrama u Londonu. Tomićević je ukupno bio 10. u toj disciplini ostvarivši rezultat 3:30,754. sekunde. Onje za prvoplasiranim u B finalu zaostao za 0,816 sekunde.

08.15: Danas nas, inače, očekuje i finale na 110 metara sa preponama (22.15) u konkurenciji muškaraca, atletičarke će se boriti za medalje na 400 metara s preponama (21.45) i duplo kraćoj deonici (naravno, bez prepona). Košarkaši i rukometaši će igrati četvrtfinalne mečeve, a odličja će se deliti i u rvanju, odbojci na plaži, tekvondou, jedrenju, konjičkim sportovima, te kajaku i kanuu.

08.13: Uzbudljivo će biti i na bazenu pošto će se vaterpolisti Srbije od 16.50 sa Australijom boriti za mesto u polufinalu olimpijskog turnira.

08.11: U međuvremenu, u 21.05 počeće finale u skokovima u dalj za žene u kojem će Srbiju predstavljati Ivana Španović.

08.10: Dudaš će se od 12.10 takmičiti u skoku udalju, od 13.50 u bacanju kugle, a zatim slede i izazovi u skokovima u vis (19.00) i trci na 400 metara (22.30).

08:07: Dan će za srpske takmičare otvoriti atletičar Mihajlo Dudaš, koji će od 11.10 u trci na 100 metara početi takmičenje u desetoboju.