Olimpijakos prvak Evrope

Izvor: Tanjug - Svetski sport - Ponedeljak 14.05.2012 - 10:09

Košarkaši Olimpijakosa osvojili su titulu prvaka Evrope pošto su sinoć u Istanbulu, u finalnoj utakmici završnog turnira Evrolige, savladali ekipu moskovskog CSKA sa 62:61 (7:10, 13:24, 20:19, 22:8).

Olimpijakos se posle dramatične završnice domogao druge titule kontinentalnog šampiona, nakon što je predvođen sadašnjim trenerom Dušanom Ivkovićem trijumfovao 1997. godine. Koš za slavlje postigao je Jorgos Printezis u poslednjoj sekundi susreta.

Favorizovani CSKA ostao je sa šest osvojenih titula, a poslednji put pobedio je 2008. godine.

Treće mesto na završnom turniru zauzela je Barselona pobedivši ranije tokom jučerašnjeg dana dosadašnjeg prvaka, atinski Panatinaikos sa 74:69 (21:20, 27:17, 10:15, 16:17).