Olimpijske igre (ponedeljak): Raspored i rezultati

Izvor: Mozzartsport - Svetski sport - Ponedeljak 30.07.2012 - 19:35

19.21: Na turniru tenisera pobede Iznera nad Džazirijem od 2:0 (7:6, 6:2) i Del Potra protiv Sepija 2:0 (6:3, 7:6)

19.18: Zlato u dizanju tegova u ženskoj konkurenciji u kategoriji do 56. kilograma pripalo je Kineskinji Li Kseunjiong koja je podigla ukupno 246 kg (108+138). Srebro je osvojila Pimsiri Sirikaev iz Tajlanda sa 236 kg (100+136), a bronzu Julija Kalina iz Ukrajine sa 235 kg (106+129).

19.13: Ruski džudista Mansur Isajev osvojio zlatnu medalju u kategoriji do 73 kilograma. Srebro je pripalo Japancu Riki Nakaji dok su bronze uzeli Francuz Ugo Legranž i Mongolac Nijam-Očir Sainjargal.

19.12: Švajcarski fudbaler Mikel Morganela izbačen sa Olimpijskih igara zbog rasističkog komentara na Tviteru

18.27: Japanska džudistkinja Kaori Macumoto osvojila je zlatnu medalju u kategoriji do 57. kilograma. Srebro je pripalo Korini Karioriu iz Rumunije dok su bronzane medalje osvojile Otomn Paiva (Francuska) i Marti Maloj (SAD). Nova olimpijska šampionka Macumoto je 2010. bila svetska prvakinja.

18.18: Ana Ivanović pobedila Elenu Baltaču sa 2:0 (6:4, 7:6), a Janko Tipsarević bio bolji od Filipa Pečnera sa 2:1 (3:6, 6:3, 6:4). Novak Đoković i Viktor Troicki poraženi od Šveđana Brunstrema i Lindšteda sa 2:0 (6:7, 3:6).

17.41: U dramatičnom meču košarkašica, Francuska pobedila Australiju u produžetku sa 74:70 (regularno 65:65)

16.55: Rodžer Federer pobedio Žilijena Benetoa sa 2:0 (6:2, 6.2). Završeni i mečevi Bagdatis - Soeda 2:1 (6:7, 7:6, 6:2) i Almagro - Bogomolov 2:0 (6:2, 6:2).

16.43: Uz Endi Rodika prolaz u drugo kolo kod tenisera obezbedili su Lejton Hjuit, Marin Čilić, Felisijano Lopez, Miloš Raonić, Rišar Gaske, Huan Monako, Nikolaj Davidenko i Blaž Kavčić

16.41: Srpski reprezentativac u streljaštvu Nemanja Mirosavljev rekao je danas da nije zadovoljan 30. mestom u gađanju vazdušnom puškom na Olimpijskim igrama u Londonu

16.41: Srpske odbojkašice kazale su da su veoma razočarane posle drugog poraza na Olimpijskim igrama u Londonu i da će pokušati da u narednim mečevima podignu nivo igre.

16.17: Selektoru odbojkašica Zoranu Terziću nije dozvoljeno da prisustvuje konferenciji za štampu zato što nije imao akreditaciju

15.29: Brazilski džudista Felipe Kitadai slučajno je pod tušemoštetio bronzanu medalju osvojenu na Olimpijskim igrama uLondonu. Kitadaiju se polomilaalka za koju se kači traka, pa sada medalju ne može da nosi oko vrata. On je dodao i da je medalja ulubljena od pada na zemlju.

15.12: Trećeg dana Olimpijskih igara u Londonu na prvom mestu po uspešnosti nalazi se Kina sa 12 medalja, dok su jednu manje osvojili sportisti iz Sjedinjenih Američkih Država.Kineski takmičari su, do sada, osvojili šest zlatnih, četiri srebrne i dve bronzane medalje.

Šestog dana takmičenja na Olimpijskim igrama u Londonu takmiče se sportisti u 22 sporta, dok Srbija navija za svoje predstavnike u njih šest.

15.02:Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije izgubila je u drugom kolu Grupe B Olimpijskih igara u Londonu od selekcije Južne Koreje sa1:3 u setovima (12:25, 16:25, 25:16, 21:25)i pretrpele i drugi poraz na turniru.

14.26: Endi Rodik savladao Slovaka Martina Kližana sa 7:5, 6:4 i zakazao okršaj sa Novakom Đokovićem u drugom kolu teniskog turnira u Londonu.

14.13: Rumunski takmičar Alin George Moldoveanu osvojio je zlatnu medalju u disciplini deset metara vazdušnom puškom. Moldoveanu je, prethodno, u kvalifikacijama izjednačio olimpijski rekord koji iznosi 599 krugova.Isti uspeh u kvalifikacijama ostvario je i italijanski strelac Nikolo Kamprijani, koji je kasnije osvojio srebrnu medalju, dok je bronzu poneo Indijac Gagan Narang.

14.10: Selektor veslača Nebojša Ilić kaže da nema šta da zameri svojim pulenima na današnjim rezultatima i dodaje da je uveren da će četverac proći dalje u repesažu.

14.02: Velšanin Rajan Gigs je golom protiv Ujedinjenih Arapskih Emirata postao najstariji strelac na fudbalskom turniru Olimpjskih igara, pošto je taj pogodak postigao sa 38 godina i 243 dana.

13.00: Ženska odbojkaška reprezentacija počinje drugi meč u Londonu. Protivnice su joj odbojkašice Južne Koreje. Čekaju se još teniseri, te nastup Velimira Stjepanovića u polufinalu na 200 metara delfin stilom.

12.39: Fudbalska reprezentacija Španije mogla bi da bude kažnjena zbog nesportskog ponašanja u senzacionalnom porazu od Hondurasa, koji je označio kraj njihovih snova o četvrtfinalu. Sedmorica fudbalera aktuelnog svetskog i evropskog prvaka požutelo je u meču drugog kola turnira, a pojedinci su u tunelu verbalo napali sudiju Huana Sota, koji je navodno oštetio Furiju za penal

12.06: Srpski četvrtac bez kormilara u sastavu Goran Jagar, Miloš Vasić, Miljan Vuković i Radoje Đerić posustao u finišu kvalifikacija na 2.000 metara, pa je kroz cilj prošao kao poslednji u svojoj grupi, te će se za mesto u finalu boriti u repesažu.

12.01: Švedska plivačica Tereza Alšamar, dvostruka olimpijske vicešampionka, odustala je od učešća u trci na 100 metara slobodnim stilom pošto je uklještila vratni nerv. Alšamarova će tek odlučiti da li će se takmičiti na distanci od 50 metara.

11.49: Fantastična trka Velimira Stjepanovića na 200 metara delfin stilom, koji je rezultatom od minut, 54 sekunde i 99 stotinki oborio nacionalni rekord i plasirao se u polufinale trećim vremenom u kvalifikacijama. Iza sebe je ostavio i legendarnog Majkla Felpsa. Polufinale će se plivati u 20.30

11.39: Reprezentativac Srbije u streljaštvu Nemanja Mirosavljev nije uspeo da se plasira u finale discipline 10 metara vazdušnom puškom, pošto je u kvalifikacijama zauzeo 30. mesto od ukupno 47. takmičara. Upucao je 591 krug, a za finale mu je trebalo 596.

11.21: Veslači Nikola Stojić i Nenad Beđik uspeli su da se u repesažu domognu polufinala u konkurenciji dvojca bez kormilara, pošto su trku završili na drugom mestu vremenom šest minuta, 26 sekundi i 61 stotinku.