PL: Arsenal 'razbio' Vest Hem

Izvor: B92 - Svetski sport - Četvrtak 24.01.2013 - 11:22

Fudbaleri Arsenala savladali su ekipu Vest Hema 5:1 (1:1) u zaostalom meču 19. kola Premijer lige.

'Čekićari' su poveli u 18. minutu meča, ali su momci Arsena Vengera od tog trenutka preuzeli u potpunosti kontrolu nad mečom.

Podolski je samo četiri minuta kasnije izjednačio, da bi se tim rezultatom otišlo na odmor. Žiru je u 47. doveo svoju ekipu u vođstvo, da bi Kazorla i Volkot, u 53. i 54, osigurali pobedu 'Tobdžijama'. Konačnih 5:1 postavlja Žiru u 57. minutu svojim u drugim golom na meču.

Mogao je Arsenal i do ubedljivije pobede, jer se praltično igralo samo ispred gola gostiju, ali su Volkot, Podolski i drugovi promašili veliki broj izglednih prilika.

Ruku na srce, mogao je i Vest Hem do prednosti u finišu prvog dela igre, ali je Karlton Kol nonšalantno ušao u šansu.