PRIMERA: Malo Mesi, malo sudijska nepravda

Izvor: Mondo - Svetski sport - Ponedeljak 27.08.2012 - 00:44

Lionel Mesi postigao je dva gola u Pamploni i u finišu meča doveo Barselonu do pobede, posle vođstva Osasune od 1:0. Ipak, izjednačujući gol žuto-narandžastih nije bio regularan.

Barselona bila je na 15 minuta od drugog uzastopnog poraza u Pamploni.

To se na kraju nije dogodilo malo zahvaljujući majstorstvu Lionela Mesija, a malo zahvaljujući i sudijskim greškama, pa može se reći i nepravdi.

Iz akcije u kojoj su postojala dva ofsajda, Barselona je izjednačila u 76. minutu, a potom je četiri minuta kasnije Mesi postigao i drugi gol za potpuni preokret. U drugom kolu Primere: Osasuna - Barselona 1:2 (1:0)!

Osasuna, koja je u februaru pobedila Barsu na "El Sadaru" rezultatom 3:2, uz dva gola Dejana Lekića, povela je već u 17. minutu pogotkom Hozebe Ljorente Ečarija. Lamah je probio odbranu gostiju po levoj strani, centrirao na "dalju" stativu, a tamo je igrač pozajmljen od Real Sosijedada bio vešt i precizan - 1:0!

Barsa je igrala oko gola domaćih dobrih sat vremena bez uspeha, a onda je Nino propustio priliku da dokusuri slavnog gosta. Oduzeo je loptu Serđu Busketsu i pogodio stativu u situaciji "1 na 1" sa Viktorom Valdesom!? Besan zbog svega što vidi, novi trener Barse Tito Viljanova isključen je u 73. minutu i to kao da je, uz promašaj Nina, bio povod za preokret.

U 76. minutu, "godinama" je trajala akcija Barselone u samom šesnaestercu domaćih, dva puta bilo je sumnjivih dodavanja ka igračima iza poslednje linije odbrane Osasune, sudije nisu reagovale, a nisu uistinu ni defanzivci crvenih, pa je posle par komičnih reakcija Aleksis Sančez pronašao samog Lionela Mesija za gol broj četiri u sezoni.

U trećoj utakmici!

Već tada, moglo je da se nasluti da će ljuta mašina obučena u iritantno drečave žuto-narandžaste dresove navaliti ka pobedi, tim pre što je "desetka" Osasune Paći Punjal isključen zbog burnog protesta kod pomoćnog sudije posle 1:1.

Protiv desetorice, Mesi je levicom postigao i drugi gol na utakmici, na asistenciju Đordija Albe, a peti u sezoni, 333. na 257. utakmici u karijeri za Barselonu. Priča se nastavlja... Nova dominacija Mesija i druga pobeda Barselone u dva kola Primere.

Na potezu je bio Real Madrid, koji je otišao u predgrađe Madrida sa "minus 5". Na toliko je i ostalo u nedelju uveče...