Real ne zna bez Ronalda

Izvor: B92 - Svetski sport - Nedelja 13.01.2013 - 11:47

Fudbaleri Real Madrida odigrali su bez golova sa Osasunom, oslabljeni neigranjem Kristijana Ronalda.

U derbiju dana Roberto Soldado je sa dva gola u drugom poluvremenu doneo Valensiji pobedu protiv Sevilje sa 2:0.

U prvom meču Valjadolid je sa 3:1 savladao Maljorku, a Antonio Rukavina odigrao je ceo meč. Espanjol je minimalnim rezultatom bio bolji od Selte u Barseloni.

Real je prvi put od aprila 2011. i duela sa Valensijom odigrao utakmicu bez golova. Meč je počeo i bez Mesuta Ozila i Karima Benzeme, koji su zaigrali u poslednjih pola sata, dok je rezerva bio i Rikardo Kaka, koji je za samo 15 minuta igre dobio dva žuta kartona i otežao posao Realu u završnici.

Murinjo je meč počeo sa Lukom Modrićem kao organizatorom igre, ali je duel u Pamploni pokazao da Hrvat još uvek nije dorastao tom zadatku. Zanimljivi su podaci kada Ronaldo ne igra za Real.

Madridski klub sa njim u sastavu dobija 79% mečeva i postiže 2,9 golova u utakmici, a bez njega dobija 69% utakmica uz 1,9 golova u utakmici.
Prvi 0:0 opd aprila 2012 sa Valensijom

Valjadolid je okončao seriju od četiri meča bez pobeda savladavši Maljorku sa 3:1. Ekipa Miroslava Đukića je niz neuspeha prekinula golovima u poslednj dva minuta. Valjadolid je poveo u 21. minutu preko Patrika Eberta, ali je 17 minuta kasnije izjednačio Viktor Kasadeuš.

Ipak, domaćin stiže do pobede pogocima Oskara u 88. i novim golom Eberta u 90. minutu. Sjajni Ebert je bio asistent kod gola za vođstvo od 2:1.

Pobedu Espanjolu, drugu u poslednja tri kola, doneo je Serhio Garsija na asistenciju Kristijana Stuanija u 23. minutu duela sa ekipom iz Viga.

U poslednjem meču dana, u jednom od derbija kola igraju Valensija i Sevilja. Barselona u nedelju gostuje Malagi i ima šansu da poveća prednost u odnosu na Real na 18 bodova, a Atletiko na sedam, ukoliko savlada Real Saragosu.