Rutinske pobede Junajteda i Sitija

Izvor: B92 - Svetski sport - Sreda 02.01.2013 - 11:39

Fudbaleri Mančester junajteda i Mančester sitija zabeležili su sigurne pobede u 21. kolu Premijer lige.

Lider na tabeli slavio je u Viganu sa ubedljivih 4:0, a šampion Engleske je na svom terenu rutinski savladao Stouk sa 3:0.

U ostalim mečevima odigranim u utorak popodne Svonsi i Aston Vila igrali su bez pobednika, bilo je 2:2, a trijumfe kod kuće ostvarili su Totenhem protiv Redinga (3:1) i Vest Hem protiv Noriča (2:1).

Menadžer Sitija Roberto Mančini izjavio je da bi Robin van Persi mogao da odluči ko će osvojiti titulu u Premijer ligi i kako stvari stoje poptuno je u pravu. Prvi strelac lige postigao je dva gola Viganu pa sada u sezoni u Premijer ligi ima 16. Preostala dva postigao je Čičarito Ernandes koji je, kao i uvek, iskoristio minute koje mu je Ferguson dodelio.

ilustracija

Ni Junajtedov gradski rival nije imao težak posao protiv Stouka na Etihadu. Gosti su se dobro držali u prvom poluvremenu, ali je igrač utakmice Pablo Zabaleta u samom finišu prvog dela (43. minut) postigao gol i već tada rešio pitanje pobednika. U drugom delu trijumf su overili Džeko u 56. i Aguero sa penala u 74. minutu.

Srpski internacionalci u redovima man;esterskih rivala nisu igrali. Ferguson je odmorio kapitena Nemanju Vidića nakon sjajnog izdanaj u prošlom meču, Aleksandar Kolarov je još uvek povređen i nije bio u konkurenciji za tim Sitija, dok je Matija Nastasić presedeo meč na klupi.

Sa sjajnim izdanjima nastavio je Totenhem koji je savladao Reding i koji je na poslednjih pet mečeva u Premijer ligi ostvario skor od četiri trijumfa i jednog remija. Tim Andrea Vilasa-Boaša je ovom pobedom barem do srede prestigao Čelsi i izbio na treću poziciju na tabeli. Gosti su poveli u 5. minutu golo Rusa Pogrebnjaka, a samo pet minuta kasnije Majkl Doson je izjednačio.

Preostala dva gola pala su u nastavku, Adebajor je u 51. minutu doneo vođstvo 'pevcima', a Dempsi je 11 minuta pre kraja overio pobedu.

Veoma važan trijumf u borbi za opstanak ostvario je Vest Hem protiv Noriča. Tim Sema Olerdajsa sve je rešio u prvih pola sata, u 3. minutu sa penala je pogodio Noubl, a u 26. je O'Brajan duplirao vođstvo. onačan rezultat postavio je Martin minut pre kraja.

Ranije u toku dana Fulam je iznenačio VBA u Birmingemu.