SERIJA A: Inter ubedljiv, Roma se izvukla

Izvor: Mondo - Svetski sport - Ponedeljak 27.08.2012 - 00:42

Peskara - Inter 0:3 i Palermo - Napoli 0:3. To su dve najubedljivije pobede prvog kola u Seriji A. Roma se izvukla u nadoknadi vremena i došla do boda na Olimpiku.

Juventus je sezonu 2012/13 počeo pobedom u subotu, Milan porazom u nedelju predveče, a Inter najubedljivije od rivala iz "velike trojke".

Na gostovanju novajliji, Peskari, "nerazuri" su dali tri komada i upisali prva tri boda u Seriji A - 0:3 (0:2). Do daljeg, prvo mesto deliće sa Napolijem, koji je u "vrućem" derbiju na Siciliji deklasirao Palermo u nedelju uveče.

Takođe je bilo 0:3.

Potencijalni favorit za titulu (pre će biti vrh tabele), Roma, izvukla je bod na Olimpiku u nadoknadi vremena kada je Lopez izjednačio na 2:2 protiv Katanije. Najveći rival "vučice", Lacio, nalazi se u grupi timova koji su u novu kalčo poteru za skudetom ušli osvajanjem tri boda.

Pogodak Ernaneša bio je dovoljan za pobedu u Bergamu protiv Atalante, tima koji retko gubi kod kuće - 0:1.

Za dva minuta prvog poluvremena, Inter je završio posao u Peskari. Prvo je novajlija iz rivalskog Milana, Antonio Kasano, kojem su navijači rosonera poručili da je "nezahvalnik", asistirao Vesliju Snajderu za gol u 17. minutu, a 120 sekundi kasnije bilo je 0:2 posle gola kultnog centarfora Dijega Milita.

Pobedu tima Andree Stramaćonija potvrdio je Kutinjo u drugom poluvremenu.

Kasano je u trampi između Intera i Milana "prešao" sa San Sira na Đuzepe Meacu, iako je to isti stadion, a u drugom smeru otišao je Đampaolo Pacini, koji je takođe debitovao ove nedelje, samo sa klupe. Kada je došao u Inter, temperamentni Kasano rekao je da je "Milan nebo, a Inter iznad toga".