SERIJA A: Juventus pobegao Interu

Izvor: Mondo - Svetski sport - Ponedeljak 17.12.2012 - 09:21

"Stara dama" iskoristila kiks Intera i pobedom nad Atalantom stekla sedam bodova prednosti na čelu tabele.

Silno su fudbaleri Juventusa želeli da se pobedom oproste od svojih navijača pred "zimskog raspusta" (od 21. decembra do 6. januara). Uputili su ka golu Atalante čak 28 šuteva i tri puta ubacili loptu u mrežu.

Crnogorac Mirko Vučinić iskoristio je u uvodnim minutima pas Sebastijana Đovinka, savladao Andreu Kosiljija i nagovestio laku pobedu svog tima. Koja se i dogodila.

Potom su u prvih 30 minuta pogodili i Andrea Pirlo i Klaudio Markizio, u 32. minutu postalo je i definitivno jasno ko će pobediti. Defanzivac gostiju Tomas Manfredini dobio je drugi žuti karton i ostavio saigrače na milost i nemilost šampionu.

Reprezentativac Srbije Ivan Radovanović odigrao je samo prvo poluvreme za Atalantu.

U nastavku meča šampion Italije nije po svaku cenu jurio ka golu gostiju, pa su Fabio Kvaljarela i Mirko Vučinić "ubijali" vreme atraktivnim pokušajima...

Do odlaska na dvonedeljnu pauzu torinski crno-beli igraće u gostima protiv Kaljarija, u petak.
I Milan je bio dobro raspoložen. Pre svi Stefan El Šaravi, koji je već u decembru najveći kandidat za najboljeg mladog igrača sezone.

U okršaju sa Peskarom (4:1 za "roso-nere") zaokružio je svoj jesenji učinak na 14 golova u 17 utakmica. Isti učinak posle istog broja prvenstvenih utakmica 2003/04 takmičarske godine imao je i legendarni Ukrajinac Andrej Ševčenko tokom takmičarske 2003/04 godine.

Srpski internacionalci nisu imali razlog za slavlje. Naprotiv, svi klubovi u kojima igraju su poraženi.
Nenad Tomović i Adem Ljajić odgledali su sa klupe pobedu svoje Fiorentine nad Sijenom (4:1), a Nenad Krstičić odigrao je ceo meč za Sampdoriju u porazu od Katanije (1:3).

Samo je Uroš Radaković uveče slavio pobedu svog tima (Bolonje) na gostovanju Napoliju. Sa klupe, pošto nije ulazio u igru.