Stanojević niže poraze u Kini

Izvor: Blic - Svetski sport - Subota 28.04.2012 - 15:33

Srpskom treneru Aleksandru Stanojeviću ne cvetaju ruže od kako je otišao u kineski fudbal

Od kako je na klupi Dalijena doživeo novi poraz i to na svom terenu, ovoga puta od Čangčun Jataija rezultatom 1:2.

Koban po Dalijen bio je Veldon u dva navrata, prvo u 2. a potom i 19. minutu, dok je poraz čete Aleksandra Stanojevića ublažio Utaka početkom drugog poluvremena.

Pre nego što je srpski strateg preuzeo ekipu početkom aprila, ona je bila na pretposlednjem 15. mesto na tabeli posle četiri kola, dok je sada dva mesta bolje plasiran sa svega sedam bodova.

Dolaskom Stanojevića, Dalijen je uspeo da upiše jedan trijumf, ali je pored toga zabeležio dva poraza i jedan remi.

Čelo tabele sa 19 bodova drži Gvangdžu za koji nastupa nekadašnji napadač Zvezde i Partizana Kleo, a u narednom kolu se sastaju upravo Gvangdžu i Dalijen, što će biti prilika za prvi susret Klea i Stanojevića posle rastanka u Humskoj.