Umalo šok u Madridu, Benzema sprečio Realovu bruku

Izvor: sportske.net, OKRadio - Svetski sport - Nedelja 14.03.2021 - 01:35

Kad je teško - Karim Benzema!

Fudbaleri Real Madrida savladali su Elče u Madridu rezultatom 2:1 u okviru 27. kola španske Primere.

Jedinu priliku vrednu pomena u prvom delu igre imao je Benzema čiji je pokušaj završio pored gola, da bi u nastavku meča usledio šok.

Elče je prvo zapretio preko Karilja čiji je udarac odbranio Kurtoa, ali to kao da je najavilo iznenađenje.

Igrao se 61. minut kada je Kalvo sjajno šutirao glavom nakon kornera i poslao loptu iza gol-linije nakon što se odbila o prečku.

Zinedin Zidan se zatim odlučio na čak tri izmene, ušli su Modrić, Rodrigo i Kros što je ubrzo i dalo rezultata.

Upravo je posle ubačaja Modrića Karim Benzema u 73. minutu glavom savladao Badiju i spasio svoj tim velike bruke.

To nije bilo sve od "kraljevskog kluba", posle sjajne akcije sa Rodrigom u prvom minutu nadoknade vremena, Benzema je sjajnim udarcem pogodio i tako režirao potpuni preokret Reala koji je sada na pet bodova zaostatka u odnosu na Atletiko koji ima 62 boda.