Valensija zaustavila Real, surova Barselona

Izvor: Mozzartsport - Svetski sport - Ponedeljak 20.08.2012 - 13:59

Madriđani igrali samo 1:1 sa ekipom Maurisija Pelegrina, dok je Betis na San Mamesu bilo 5:3 za Betis

Fudbaleri Real Madrida nisu na najbolji način otpočeli odbranu šampionskog trona, pošto su na San Mamesu odigrali nerešeno sa Valensijom 1:1.

Madriđani su dobro otvorili meč i već posle deset minuta igre došli do vođstva, a egzekutor dobre akcije ekipe Žozea Murinja bio je Gonzalo Iguain u 10. minutu.

Ipak, gosti se nisu predavali već su na pravi način iskoristili prvi kiks u odbrani Reala. Strelac izjednačujućeg gola za goste bio je Žonas na asistenciju Alberta Koste.

Betis je u Bilbau vodio 3:0, domaći su u 76. minutu stigli do 3:3, ali je ekipa iz Sevilje u finišu došla do tri zaslužena boda.

Barselona nije imala velikih problema sa Real Sosijedadom, ikao su gosti u devetom minutu stigli do rezultata 1:1. Leo Mesi ipaknijedozvoli gostima da se nadaju ni dva minuta, pošto je već u 11, a potom i u 16. minutu i definitivno rešio pitanje pobednika.

To je otvorilo prostora za laganu igru domaćeg tima, koji je preko Pedra u finišu poluvremena došao do ogromnih 4:1. Ulazak Davida Vilje u 75. minutudočekan je ovacijama navijača na Nou Kampu, a sjajni napadač se pristalicama Blaugrane odužio pogotkom samo devet minuta kasnije.