VATERPOLO: I Crnogorci potopili šampione

Izvor: Mondo - Svetski sport - Utorak 31.07.2012 - 16:58

Crna Gora - Mađarska 11:10, Hrvatska - Španija 8:7...

Trostruki uzastopni olimpijski šampioni počeli su odbranu krune iz Pekinga 2008. godine sa dva poraza.

Prvo od Srbije u nedelju, a onda i od Crne Gore u utorak - 11:10 (2:2, 4:3, 3:3, 2:2)!

Odlučujući pogodak postigao je Aleksandar Radović za 11:9, tri minuta i dve sekunde pre kraja, posle čega je već u narednom napadu Balaš Harai uspeo da vrati gol zaostatka Mađarima, ali ne i više od toga.

Drago Brguljan postigao je tri gola za Crnogorce, a Aleksandar Ivović dva. Naši južni susedi počeli su turnir porazom od SAD (7:8).

U četvrtak u 15.30 sastajemo se sa Crnom Gorom, a potom nas u subotu očekuje duel sa SAD (20.40). U poslednjem kolu Grupe B igramo protiv Rumunije, u ponedeljak od 15.10.

U derbiju Grupe A - drama!

Hrvatska je golom Nikše Dobuda, sredinom treće četvrtine imala tri gola prednosti (7:4), ali je pobedila pogokom Sandra Sukna minut i šest sekundi pre kraja! Potom, Španija je imala čak još tri napada, a poslednji pokušaj vremešnog centra Ivana Pereza uspeo je da odbrani Josip Pavić.

Perez je pokušao da izjednači sa centarske pozicije svega dve sekunde pre kraja.

Španci su na 4:7, zahvaljujući golovima Alberta Litantea Espanjola i Felipea Roke Peronea uspeli da izjednače i pre početka poslednje četvrtine (7:7). Tada je počeo pravi rat u bazenu i golova nije bilo punih šest minuta i 50 sekundi, sve dok nije dosuđen peterac za Hrvatsku.

Sukno je bio siguran i Hrvati su zabeležili i drugu pobedu u svojoj Grupi A.

ŠPANCI KAŽU DA IM JE PONIŠTEN GOL!
Reprezentacija Španije žalila se Svetskoj vaterpolo federaciji (FINA) zbog poništenog gola u meču sa Hrvatskom. U poslednjem trenutku utakmice Ivan Perez Vargas je šutirao za izjednačenje, a linijski sudija pokazao je da je lopta uz zvuk sirene prešla zamišljenu liniju.

Glavni sudija, Boris Margeta iz Slovenije, međutim nije priznao pogodak.

"Bio sam blizu i video sam da je gol. Čak sam počeo da se radujem... Na televiziji sam kasnije, takođe, video da je bio gol. Osećam se frustrirano jer je odluka sudija velika predrasuda protiv nas i nije poštena. Zaista je žalosno da u 21. veku nisu koristili tehnologiju da provere da li je bio gol", revoltiran je bio Vargas.

Rafael Agilar Morilo, španski selektor, takođe je protestvovao kod glavnog sudije.

"Trebalo je da se konsultuje sa linijskim sudijom koji je pokazao da je bio gol. Na Olimpijskim igrama postoje linijske sudije samo da bi gledale gol-liniju, a u ovom slučaju on nije ni konsultovan", istakao je selektor Španaca.

GRUPA B

PRVO KOLO: Mađarska - Srbija 10:14, Rumunija - Velika Britanija 13:4, Crna Gora - SAD 7:8.

DRUGO KOLO: Mađarska - Crna Gora 10:11, Srbija - Velika Britanija (19.20), SAD - Rumunija (20.40)

TABELA: Rumunija 2, Srbija 2, SAD 2, Crna Gora (+1) 2, Mađarska (+1) 0, Velika Britanija 0.

GRUPA A

PRVO KOLO: Grčka - Hrvatska 6:8, Kazahstan - Španija 6:14, Italija - Australija 8:5.

DRUGO KOLO: Hrvatska - Španija 8:7, Australija - Kazahstan (13.10), Grčka - Italija (16.30).

TABELA: Hrvatska (+1) 4, Španija (+1) 2, Italija 2, Grčka 0, Australija 0, Kazahstan 0.